anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadanie paczki kurierskiej w punkcie (DPD Pickup) a nowy formularz WzA

artello-handmade
#8 Zapaleniec#

Czy w nowym formularzu Wysyłam z Allegro jest opcja wyboru punktu nadania (DPD Pickup)?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@artello-handmade Cześć. Nie musisz zawierać umowy z DPD, żeby korzystać z Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup i nadawać przesyłki.

W nowym formularzu Wysyłam z Allegro nie trzeba podawać adresu punktu. Paczkę można nadać w jakimkolwiek punkcie. 

Jeśli chcesz nadać paczkę Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup wejdź w zakładkę Zamówienia i przy wybranym zamówieniu kliknij w "Akcje", a następnie wybierz "Przesyłka". 

Możesz też wejść na https://wysylam.allegro.pl i w zakładce Zamówienia wybrać z listy to, dla którego chcesz zamówić przesyłkę. Dla danego zamówienia kliknij "Dodaj przesyłkę", a następnie przeniesiemy Cię do formularza.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

artello-handmade
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, ale chciałabym jeszcze doprecyzować. Chodzi mi o metodę dostawy Kurier DPD (dostarczenie przesyłki bezpośrednio do odbiorcy, ale nadanie paczki w punkcie Pickup DPD). Dotychczas w starym formularzu wysyłki mogłam wybrać punkt nadania Pickup (nie chcę żeby kurier podjeżdżał po paczkę), w nowym formularzu tej opcji nie widzę...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@artello-handmade, wybierz opcję "Bez podjazdu kuriera". Możesz wówczas zanieść przesyłkę do dowolnego punktu, nie trzeba go wskazywać. 🙂

Zrzut ekranu 2022-02-7 o 11.12.01.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Zlota_Lapka
#9 Pomysłodawca#

 Podepnę się pod pytanie. Czy w takim wypadku mogę nadać przesyłkę również w automacie paczkomatowym?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zlota_Lapka dla przesyłki z metodą dostawy Allegro One Box lub Allegro One Punkt możesz wybrać dwa sposoby nadania przesyłki dostępne w Wysyłam z Allegro: [dostarczę przesyłkę do punktu] - wtedy punkt nadania wybierzesz z mapy (One Box lub One Punkt) lub [kurier przyjedzie po przesyłkę] - kurier odbierze przesyłke z adresu, który wskażesz.
Czyli jeśli kupujący wybrał dostawę metodą Allegro One Box, możesz nadać przesyłkę w automacie paczkowym wybierając opcję [dostarczę przesyłkę do punktu]. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Zlota_Lapka
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź, ale mówimy tu o metodzie dostawy Kurier Dpd (dostarczenie przesyłki bezpośrednio do odbiorcy, ale nadanie paczki w punkcie Pickup DPD), a moje pytanie brzmi czy mogę nadać przesyłkę w wybranym przeze mnie punkcie DPD Pickup (np. w automacie paczkowym) bez zamawiania podjazdu kuriera po odbiór paczki ode mnie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zlota_Lapka przepraszam! Z automatu czytając o automacie paczkowym pomyślałam o Allegro One Box. Jeśli chodzi o automaty paczkowe DPD to nie ma możliwości nadania w nim przesyłki do której etykietę generujesz w Wysyłam z Allegro. Taką przesyłkę można nadać tylko korzystając z aplikacji przewoźnika
Czyli możesz nadać przesyłkę w punkcie DPD Pickup, wtedy trzeba wybrać opcję ""Bez podjazdu kuriera" i wówczas można ją nadać w dowolnym punkcie DPD Pickup, ale nie w automacie paczkowym DPD. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Zlota_Lapka
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, czyli mam do wyboru albo zamówienie podjazdu kuriera albo nadanie w punkcie DPD Pickup (poza paczkomatami)? Czy nadanie w takim punkcie w niedzielę jest obarczone dodatkowym kosztem?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zlota_Lapka tak, nadanie przesyłki w sobotę lub niedzielę, jest usługą dodatkową, a cennik jest dostępny tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pureventfilters
#7 Wielbiciel#

Zaznaczając opcję "bez podjazdu kuriera" muszę wpisywać w adresie przekazania dane punktu, z którego ma wyjść paczka (punkt PickUp)? czy pozostawiam swoje dane?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pureventfilters, jako punkt nadania podstawią się Twoje dane z Książki adresowej. Natomiast możesz zanieść paczkę do dowolnego punktu. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

a co z opłatą za gotowość systemu DPD przy wysyłam z allegro dpd?

 

oznacz moderatorów