anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nazwy i miniaturki ofert

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Pierwsza sprawa:

Zauważyłem, że wiele sprzedawców wprowadza klientów w błąd umieszczając na miniaturce zdjęcia większej ilości towaru niż wynika to z nazwy i opisu oferty.

Np. przedmiotem oferty jest jedna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z jedną baterią i jedną ładowarką a na miniaturce są dwie wiertarko-wkrętarki, dwa akumulatory i jedna ładowarka.

Zgaduję, że sprzedawcy robią tak świadomie, by pokazać, że mają więcej od innych sprzedawców. Moim zdaniem to nieuczciwa konkurencja, świadome wprowadzanie klientów w błąd. Czy wolno tak robić? Czy to jest zgodne z ze standardami Allegro?

Druga sprawa:

Często ci sami sprzedawcy w nazwie swoich ofert używają słów NOWY, NAJNOWSZY a w rzeczywistości w ofercie mają produkty, które nie są nowe i najnowsze.

Np. przedmiotem oferty jest Apple Watch Series 4 a w nazwie jest użyte słowo NAJNOWSZY (obecna seria to nr 8). Moim zdaniem to również świadome wprowadzanie klientów w błąd. Czy wolno tak robić? Czy to jest zgodne z ze standardami Allegro?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:113342385 Cześć. 🙂 Miniaturka, tytuł ani opis nie powinny wprowadzać w błąd kupującego. Takie oferty możesz zgłaszać przez ten formularz: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Ale ja zgłaszam takie oferty przez ten formularz i nic się nie dzieje. Oferty nadal są. Zgłaszam systematycznie od kilku miesięcy i nic. Dlatego podałem dwa przykłady, bo może ja nie rozumiem co to jest "wprowadzanie w błąd" wg Allegro. Proszę o odpowiedź na podstawie moich przykładów. Czy wolno tak robić? Czy to jest zgodne z ze standardami (regulaminem) Allegro?

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:113342385 Miniaturka w tej konkretnej ofercie jest poprawna — przedmiot pokazany jest z dwóch różnych perspektyw. 

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

No to jednak mam inną definicję "wprowadzania w błąd" niż Allegro, ale zgoda - to nie ja ustalam zasady. A co z ze słowem NAJNOWSZY w nazwie? Czy można je używać, gdy produkt jest z 2021 roku (opis) i nowszych wersji było już kilka?

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

A czy miniaturka w tej ofercie jest prawidłowa? Są dwa przedmioty z tej samej perspektywy.

https://allegro.pl/oferta/parkside-akumulatorowe-nozyce-do-trawy-krzewow-2w1-12297744588

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro namieszało z katalogiem i teraz to jest w ofertach tylko bałagan.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:113342385 ostrza są inne 

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Nie o to chodzi. To nie zgadywanka typu "znajdź różnicę". Chcę wiedzieć czy tak wolno, czy nie wolno. Ja, gdy patrzę na miniaturkę widzę, że przedmiotem oferty są dwa urządzenia i w sumie cztery ostrza - a tak nie jest. Gdy czytam opis czuję się oszukany i wprowadzony w błąd przez sprzedawcę. Chcę wiedzieć czy tak wolno, czy nie wolno wg standardów Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak wyglądaj dziś oferty na Allegro i musisz się wczytać dokładnie w ofertę bo jak przyjdzie paczka to się zdziwisz.

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego mam się wczytywać w ofertę. Nie zgadzam się. Przecież obraz jest lepszy niż tysiąc słów. Widzę ofertę, jestem świadomy tego co zawarte jest na zdjęciu i przyjmuję ofertę klikając "KUP TERAZ". Załóżmy, że mam kłopoty z czytaniem a obrazy widzę dobrze i wyraźnie. Po co mam czytać jak wszystko widzę na zdjęciach.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:113342385 ,,Ale dlaczego mam się wczytywać w ofertę. ,, dlatego ,że sprzedawca tworzy opis oferty . W sklepie masz towar w ręce i decydujesz chcesz lub nie  ,a tutaj jest fotka i opis i to na tej podstawie masz podjąć decyzję czy Ci się to podoba czy nie , nie chce Ci się czytać to masz jeszcze wyjście awaryjne od Ustawodawcy jakim jest odstąpienie od umowy , ale tracisz czas , którego Ci nikt nie odda , być może i pieniądze , więc może lepiej poświęcić minutę na weryfikację treści opisu w ofercie .

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Czy ja dobrze rozumiem? Mam oglądać zdjęcia i czytać opis. To, że zdjęcia wprowadzają w błąd to nie jest problem. Jeżeli dokładnie nie wczytam się w opis to jest to moja wina. Opis jest ważniejszy od zdjęć. Zdjęcia są mniej ważne. To w takim razie zadaję kolejne pytanie: po co nam zdjęcia na Allegro?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A to dlatego ze Allegro tworząc produktyzację katalog stworzył totalny bałagan i mimo wielu proś gróźb nic z tym nie robi, możesz zawsze składać reklamacje i wygrasz na niezgodność oferty z opisem zdjęciami itd. ale po co Ci takie problemy.

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Rozumiem Twój punkt widzenia ale się z nim nie zgadzam. Nie można dla świętego spokoju podporządkowywać się patologii. Trzeba z tym walczyć!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:113342385 tak , dobrze rozumiesz , w sklepie jak pisałem towar masz w ręce i co ? nie patrząc na niego instalujesz do koszyka .... Bład !!..... sklep stacjonarny nie ma obowiązku przyjąć zwrotu , i adekwatnie ,,, widzisz foto i nie zapoznajesz się ze specyfiką produktu , sama fotka i 50 znaków tytułu to zdecydowanie za mało  ,aby podjąć PRAWIDŁOWĄ DECYZJĘ ZAKUPOWĄ  , i tu się zaczyna olejny temat jakim s a zwroty , może nie wiesz ,że ich koszt ukryty jest w cenie towaru ,który kupujesz ,  im więcej będziesz zwracał tym więcej w przyszłości będziesz płacił za zakupy  ,dochodzi jeszcze aspekt ekologiczny , który może przekona Cię do czytania opisów .

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Nie zgadzam się z Twoim punktem widzenia. Dla mnie oszustwo to oszustwo nie ważne czy małe czy duże. Jeżeli sprzedawca sprzedaje Apple Watch'a czwartej generacji i w nazwie pisze, że to NAJNOWSZY model, to oszukuje klienta.  Wprowadzanie klienta w błąd to wprowadzanie klienta w błąd - rzecz naganna i nie powinna mieć miejsca. Allegro powinno usuwać takie oferty a tego nie robi. Podobnie ze zdjęciami. Są produkty przy których kilka zdjęć i 50 znaków w nazwie w zupełności wystarczą - jeżeli zdjęcia i nazwa nie będzie wprowadzała w błąd.

Ale... My tu wszyscy sobie gadu, gadu a moderatorzy Allegro nadal nie odpowiadają na zadane na wstępie pytania. Chcę wiedzieć:

1. czy w nazwie wolno umieszczać słowa NOWY, NAJNOWSZY ?

2. czy można umieszczać w miniaturze zdjęcia (z tej samej perspektywy) większej ilości przedmiotów niż wynika to z opisu oferty i woli sprzedającego?

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Już Ci tłumacze (nie wiem czy w tym wypadku) ale w wielu innych tak: 

Sprzedawca wystawia ofertę np. 12.12.2020 roku wpisuje NAJNOWSZY (powiedzmy wypuszczony produkt w grudniu 2020  mamy 2023 ale że ma ciągłą sprzedaż NIE MOŻNA zmienić tytułu po zakupie i ciągle ma najnowszy 🙂

 

Co do zdjęć to zależy od spojrzenia ja patrząc na akumulator wole jak jest pokazany tak produkt niż 1 dlatego że widzę go z różnych stron ( wolne na aukcji jak są zdjęcia z wszystkich 4 stron niż 1) ale to indywidualne podejście. Dla mnie nie jest to oszustwo tylko zaleta prezentacji produktu ale twoje spojrzenie jest z goła odmienne, ale nie powinno się nazywać sprzedawcę oszustem w wypadku zacytowanych aukcji. 

oznacz moderatorów

Client:113342385
#8 Zapaleniec#

Jeżeli sprzedawca wystawia ofertę np. 12.12.2020 roku wpisuje NAJNOWSZY, powiedzmy wypuszczony produkt w grudniu 2020 a w grudniu 2021 roku wychodzi nowsza wersja produktu to sprzedawca może zakończyć swoją ofertę i stworzyć nową bez słowa NAJNOWSZY w ofercie - to będzie uczciwe i etyczne zachowanie wobec klientów. W przeciwnym razie jest oszustem świadomie wprowadzającym klienta w błąd - takie jest moje zdanie.

Co do zdjęć, też wolę widzieć kupowany przedmiot na zdjęciach sfotografowany z różnych stron. Dlatego do oferty można załączyć kilkanaście zdjęć. To wystarczająca ilośc by pokazać produkt z każdej strony. Nie trzeba pokazywać tego na miniaturce. Ja widząc zdjęcie z dwoma produktami, zakładam, że dwa są na sprzedaż. Jeżeli tak nie jest, to czuję się oszukany.

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi:

1. czy w nazwie wolno umieszczać słowa NOWY, NAJNOWSZY ?

2. czy można umieszczać w miniaturze zdjęcia (z tej samej perspektywy) większej ilości przedmiotów niż wynika to z opisu oferty i woli sprzedającego?

oznacz moderatorów