anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywna opinia - mam informację, że nie liczy się do średniej...

Helenka147
#9 Pomysłodawca#

Hej!

Dostałam ostatnio moją pierwszą negatywną opinie. Mój pierwszy raz 😛 (Raczej wystawiona przez pomyłkę).

Mam przy tej opinii informację, że ona się nie liczy do średniej (bo ta sama osoba kupiła u mnie tydzień wcześniej ten sam przedmiot i wtedy wystawiła ocenę pozytywną). ALE... moja średnia spadła do 91,1 % 😄

Czyli nie liczy się do średniej NIBY, ale również się liczy (bo mam tylko 1 negatywną opinię i nic innego mi nie mogło obniżyć statystyk ze 100% pozytywów do 91% pozytywów).

No więc jak to jest ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Helenka147 możesz poprosić kupującego o usunięcie tej oceny, ponieważ wygląda na pomyłkę. Aby to zrobić wejdź proszę w tą zakładkę i przy tej ocenie kliknij "poproś o usunięcie", Wpisz uzasadnienie Twojej prośby, a następnie kliknij [wyślij prośbę do kupującego]. Tę wiadomość przekażemy kupującemu wraz z prośbą o podjęcie decyzji. 
Jeżeli chodzi o to, dlaczego widać tą ocenę, chociaż masz informację, ze nie liczy się do punktacji, poproszę o cierpliwość, wyjaśniam to i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy ją otrzymam. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli widać że jest to ewidentnie pomyłka to wystarczy zgłosić do allegro (przynajmniej tak kiedyś wystarczało) i taki komentarz powinien zostać usunięty. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Helenka147 Cześć. Druga ocena nie liczy się do średniej, czyli nie ma wpływu na wskaźnik tzw. zadowolenia kupującego.

Czym innym jest jednak procent poleceń - jeśli kupujący wystawi ocenę pozytywną, a drugą negatywną, to procent poleceń będzie wynosił 50%, a średnia ocen będzie taka, jak pierwsza ocena (bo druga się nie liczy do średniej). 

Procent poleceń liczony jest jako liczba unikalnych kupujących, którzy polecili danego sprzedawcę, podzielona przez sumę (unikalni polecający + unikalni niepolecający) * 100%.

Druga ocena nie wliczyła się do zadowolenia kupującego (średniej), ale ma już wpływ na procent poleceń.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów