anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz za kraj produkcji przedmiotu. Czy to się dzieje naprawdę?

AutoEra_pl
#9 Pomysłodawca#

Witajcie. Pytanie czy to normalne, że kupujący ma kaprys i nie podoba mu się fakt, że firma produkuje filtry w Chinach i z tego powodu wystawia negatywny komentarz po 1 gwiazdce. Myśleliśmy, że to pomyłka ale kupujący rozpoczął też dyskusję domagając się wymiany z powodu niezgodny z opisem bo przedmiot wyprodukowany w Chinach. 

Wysłaliśmy prośbę o zmianę/usunięcie ale jak na razie niema odzewu.

 Jak do takiego klienta podejść. Ma ktoś jakieś doświadczenia/radę?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

az1rael
#21 Demiurg#

Czy w ofercie było coś na temat kraju produkcji?

oznacz moderatorów

AutoEra_pl
#9 Pomysłodawca#

@az1rael nie było nic o kraju produkcji bo Bosch produkuje filtry w różnych krajach i trzeba by było za każdą dostawą zmieniać opis.

oznacz moderatorów

AutoEra_pl
#9 Pomysłodawca#

A możemy odrzucić reklamację z powodu, że w opisie niebyło zmianki o kraju pochodzenia a sam fakt wyprodukowania w Chinach nie jest tożsame z słabą jakością przedmiotu (?  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl możesz odrzucić na podstawie np cyt towar zgodny z opisem pochodzi od oficjalnego przedstawiciela producenta jak masz na to fakturę od boscha że u nich kupiłeś to kupujący ci może skoczyć na kant tyłka. Kraj wykonania z wykonaniem nie ma nic wspólnego 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl napisz do Bosh- a pytanie gdzie produkuję ten filtr  ,otrzymasz odpowiedź i za razem podkładkę do odrzucenia reklamacji jak i ubiegania się o wykluczenie oceny ze statystyk .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl pisz do supportu , w ocenie jest treść , jest szansa ,że wykluczą ze statystyk 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Klienci moto kupujący na allegro filtry to jednostki leniwe i zbyt oszczędne. Złotówy.

Nie chce się mu podzwonić po lokalnych sklepach i hurtowniach, zrobi zakup oczekując, że dostanie ZAWSZE produkt oryginalny.

 

.. i teraz chwila prawdy. W ostatnich latach większość pomp wysokiego ciśnienia, orygilanych filtrów paliwa i z firm FIAMM, UFI, FRAM, MAN i wiele innych to Made in China.

Kupujący na 90% zdawał sobie sprawę, że nie z USA więc wyładował swoją frustrację na sprzedającym.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@brakestop  napisał(a):

Nie chce się mu podzwonić po lokalnych sklepach i hurtowniach, zrobi zakup oczekując, że dostanie ZAWSZE produkt oryginalny.


Znaczy to coś dziwnego, że klient oczekuje produktu oryginalnego? A ten chiński Bosch to podróba?

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

To może jeszcze raz.

"Nie chce się mu podzwonić po lokalnych sklepach i hurtowniach"

Do mnie dzwonią lokalni i z daleka. Zadają pytanie. Zanim kupią, wiedzą, że Pompa wysokiego ciśnienia Bosch lub komputer sterujący silnikiem oryginał jest Made in Hungary lub Czech Republic. Czasem made in China. To loteria, jak napisał autor wątku.

Publikujemy w ofercie wyłącznie fotografie produktu z każdej strony. Fotografowanie pudełek jest zbędne.

 

p.s. większość oryginalnych lub markowych części samochodowych od wielu wielu lat jest produkowanych w Europejskich fabrykach na terenie Chin. Volvo, Iveco czy BMW nawet skłąda tam samochody.

 

Kupując Volvo S80 kupujesz Volvo. Jeśli się dowiesz, że właścicielem jest Chiński producent oddasz do salonu ? 😉

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@brakestop napisz mi wprost, czy filtr Bosch "made ich China" to podróba (albo z dużym prawdopodobieństwem podróbka)?

Dla mnie "made in China" to żaden problem, a nawet myślę, że chińscy pracownicy są bardziej solidni od tych z Europy 🙂 Oczywiście jeśli ten towar to oryginał.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Najprawdziwszy oryginał oryginalny.

Klienci przyjeżdżają do mnie z wyjętym z auta filtrem paliwa zamontowanym w prawie nowym aucie. Fabrycznie zamontowanym. Biorę z hurtowni identyczny i będzie China.

Tak. Ja również nie boję się powiedzieć, że na półce do włoskich aut mam może kilka pozycji z Włoch. Belka przedniego zawieszenia za 11.000 zł Kawał blachy z otworami pomalowany na czarno. Gdyby Chińczyk wyprodukował podróbę, kosztowałaby 1900 zł.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay zdziwiłbyś się ile znanych marek w pl odnośnie części do samochodów ma nawet na części laserem wypalone made in pl ale w pl to oni tylko składają a części do złożenia skąd? Z Chin. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl Tak się będzie działo ponieważ Allegro zbyt liberalnie podchodzi do majfriendów > dopuszcza, żeby sprzedawali podróbki, towary kiepskiej jakości lub po prostu buble > tutaj trwa nagonka, czego efektem jest opinia, że to co z Chin to złe.

Jakby tak ten roszczeniowy klient poszedł do sklepu i kupił filtr, a potem przyszedł z pretensjami o kraj produkcji > to obsługa "zabiła by go śmiechem"

Ale to jest tylko i wyłącznie wina Allegro > moja znajoma prowadzi firmę produkującą i sprzedającą tonery do drukarek > bardzo dużo komponentów sprowadza z Niemiec (a są one chińskiej produkcji) oraz bezpośrednio z Chin przez Ali........ 

Jakoś nie narzeka na Chińczyków, a i odbiorcy tonerów są zadowoleni.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl 

Jak do takiego klienta podejść. Ma ktoś jakieś doświadczenia/radę?

Ja bym podbiegł 🙂

oznacz moderatorów

AutoEra_pl
#9 Pomysłodawca#

@serwis-texas 

i do tego z wazeliną celując w kakaowe oczko 🤣

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl 

O cholera jasna. Dobrze że części do mojego auta kupuje mój mechanik. U Ciebie już bym się bał kupić 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl  ale z czym masz problem?

Kupujacy zaznaczył " towar niezgodny z opisem" wiec poproś go o wskazanie tej niezgodności tj: zapisu w aukcji o kraju pochodzenia.

Jeśłi kupujący niezgodności nie wskaże - masz podstawe do odrzucenia reklamacji. Pamietaj tylko o terminach.

Warto także kupującemu wskazać że jeśłi nie jest zadowolony z produktu przysługuje mu prawo do odstąpienia od umowy. 

oznacz moderatorów

AutoEra_pl
#9 Pomysłodawca#

@_Likos_ poprosiłem o zdjęcie dokumentujące niezgodność. Otrzymałem odpowiedź "No jest niezgodność produkcji" nie wiem co to znaczy.

Zaproponowałem również, że może skorzystać z prawa do zwrotu w myśl tzw ustawy konsumenckiej. 

Na każde pier**piiip**nięcie muszę odpowiadać w dyskusji żeby moje było na końcu??

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@AutoEra_pl Tak. W dyskusji Twoja wiadomość musi być zawsze ostatnia niezależnie od tego co napisze klient..

oznacz moderatorów