anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie odebrana paczka z paczkomatu - czy to jest zwrot?

ansi8
#7 Wielbiciel#

Witam,

Sprzedający nie uznaje zwrotów. Ja nie odebrała paczki z paczkomaty - juą niestety wyjechałam.

Czy nie odebranie paczki to jest zwrot czy jednak sprzedający musi mi oddać pieniądze bo nie odebrałam towaru.

pozdrawiam,

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

ansi8 jeśli zakup był od firmy poinformuj sprzedawcę o swojej rezygnacji z zakupu wówczas odzyskasz wszystkie środki . 

W przypadku zakupu od osoby prywatnej zakupiony towar jest Twoją własnością , a przyjęcie zwrotu leży w gestii sprzedawcy .

oznacz moderatorów

ansi8
#7 Wielbiciel#

towar jest od osoby prywatnej 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Towar zakupiony od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi, chyba ze sprzedający wyrazi na to zgodę, teraz może ci oddać ale możesz zapłacić za ponowną wysyłkę i odbierzesz.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ansi8 
Nieodebranie zamówionej przesyłki to nie jest to samo co odesłanie zakupionej rzeczy do Sprzedawcy  (czyli zwrot).
Skontaktuj się ze Sprzedającym - może zrobi dla Ciebie wyjątek (może, ale nie musi) i zgodzi się na rozwiązanie zawartej przez Ciebie z nim umowy.
Jeżeli nie wyrazi zgody, to powinnaś (bez zbędnej zwłoki) ustalić z nim gdzie miałby Ci wysłać Twój zakup i jaką kwotę powinnaś mu ew. dopłacić (za powrót nieodebranej przesyłki i ponowną wysyłkę)

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ansi8 Aby to był zwrot, wejdź w Moje zakupy i kliknij tam Zwrot towaru. Jeżeli to zakup od firmy, sklepu, sprzedający nie może nie uznawać zwrotów. Może ich nie uznawać tylko osoba prywatna, ale...... na Allegro masz Program Ochrony Kupujących, więc jeśli sprzedawca nie odda Ci pieniędzy za towar, który do niego wrócił, 14 dni od zakupu wypełnij ten wniosek o zwrot środków; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Wcześniej napisz do sprzedawcy i upomnij się o pieniądze, jeśli nie zareaguje lub odmówi, złóż wniosek do POK. 

oznacz moderatorów