anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odebrana przesyłka - od kiedy liczy się czas na odstąpienie od umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client110254863
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie.

Od kiedy liczy się 14 dni na odstąpienie od umowy jeśli przesyłka nie została odebrana i wróciła do sprzedawcy? Czy 14 dni od momentu zakupu, czy od momentu zwrotu do sprzedawcy, czy jeszcze inaczej? Szukałam w allegro i nie znalazłam.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
kostas11
#21 Demiurg#

@Client110254863 odstąpić zgodnie z UK może do 14 dni od odebrania, przed wysyłką lub zanim paczka zacznie wracać do Ciebie, powrót paczki to nie wywiązanie się z umowy KC i powstaje zadłużenie, kupujący staje się Twoim dłużnikiem i ma pokryć straty, możesz wtedy rozwiązać umowę ( nie jest to odstąpienie ) i oddajesz mu co wpłacił minus koszt wysyłki i powrotu 🙂 lub wzywasz do uregulowania strat, opłaty ponownej wysyłki ( wyznaczasz termin a potem informujesz że naliczasz za magazynowanie )

Art. 535.  Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Art.  471. Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client110254863
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów