anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie wywiązanie się z umowy

Client:46529644
#8 Zapaleniec#

Sprzedałam wczoraj grę. Z kupującym umówiliśmy się za wysyłkę listem poleconym. Niestety nie mogłam osobiście wysłać przesyłki, zrobiła to moja mama. Pani na poczcie zaczęła jej coś tłumaczyć, pośpieszać z racji na obecną sytuację. Moja mama wysłała jako zwykły list ekonomiczny. Kupujący zaczął na mnie najeżdżać w wiadomościach że nie wywiązałam się w umowy... Fakt to racja. Ale czy coś mi za to grozi? Co może mi w związku z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:46529644 Trudno Ci będzie udowodnić, że wysłałaś. Był raz przypadek, że sprawa trafiła do sądu i świadek (ojciec nadawcy) przekonał sąd, że list został wysłany.

Jeżeli kupujący się nie przyzna, że otrzymał, masz dwa wyjścia: zwrócić pieniądze lub czekać na wezwanie sądowe.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie do końca rozumiem - towar nie dotarł, czy kupujący ma pretensje o sposób wysyłki i idącą za tym np. róznicę w cenie?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:46529644
#8 Zapaleniec#

Towar został wysłany dziś. Kupujący ma pretensje do sposobu wysyłki. A nawet szczerze mówiąc moja mama zapłaciła za przesyłkę więcej niż powinna, więc to tak troszkę na plus dla sprzedawcy bo ja jestem " w plecy " tą złotówkę. 

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Zwróć więc różnice w cenie (deklarowanej w aukcji, skoro klient zapłacił za droższą
) i tyle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:46529644
#8 Zapaleniec#

No właśnie on zapłacił za tańszą, więc ja zapłaciłam tą różnicę za swoje. Jak zaproponowałam zwrot pieniędzy to pisał że teraz będzie musiał długo czekać a on potrzebuje tą rzecz na teraz i przestał mi w ogóle odpisywać...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:46529644 No to teraz proś Boga, by doszło i kupujący się nie wyparł.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1nie strasz człowieka

mi tak ludzie wysyłają zwroty i reklamacje i przesyłki dochodzą

oznacz moderatorów