anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niedokończona transakcja

montechristo
#1 Nowicjusz#

Witam, wystawiłem towar w Allegro lokalnie. Osoba kliknęła kup teraz. Otrzymałem info o zakończonej aukcji i rozpoczęciu płatności - mail o tytule: "Kupujący rozpoczął zakup przedmiotu z wysyłką. Czekamy na płatność". W mailu z tą informacją była też notatka od kupującego: "witam, chcę zarezerwować towar, ale jeszcze sprawdzam czy wszystko ok, mogę odebrać osobiście w weekend". Na informacje i dodatkowe pytania osoba kupująca nie odpowiada. Minęła już prawie doba. Nie mam danych kontrahenta, żeby zadzwonić. Czy mogę wystawić jeszcze raz? Jak zakończyć tę transakcję aby osoba ta nagle nie dokończyła płatności lub żeby nie naliczyły się jakieś opłaty za aukcję?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@montechristo Kupujący ma 5 dni na transakcję, otrzymasz środki na konto, wysyłaj albo jak przyjedzie i zapłaci. Nie ma kasy, nie wysyłaj.

oznacz moderatorów

montechristo
#1 Nowicjusz#

Dzięki za pomoc, czekam zatem na rozwój wypadków. Szkoda, że towar zablokowany

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@montechristo Kupujący ma 5 dni na wpłatę, nie na transakcję, jak wyżej błędnie napisano. Po pięciu dniach bez wpłaty aukcja odnowi się automatycznie. Gdy kupujący odbierze osobiście, także aukcja się odnowi, więc zakończ ją po odnowieniu. Chyba, że kupujący wybrał w formularzu odbiór osobisty, wtedy się nie odnowi.

oznacz moderatorów

montechristo
#1 Nowicjusz#

Dzięki, ten odbiór osobisty nie był zaznaczony w formularzu, kupujący wcześniej nie pytał o taką opcję. No to czekam.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

nie możesz, towar masz zatrzymany na kilka dni dopóki nie zapłaci albo nie minie termin i allegro uzna tranzakcję za niedoszłą

oznacz moderatorów