anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebranie zamówienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
lightfragrance
#7 Wielbiciel#

Witam, kilka dni temu miałam pierwszą sprzedaż poprzez allegro. Paczka wysłana, natomiast zamawiający nie odebrał paczki z Paczkomatu. Co powinnam w takim wypadku zrobić? Od czego zacząć?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Client:44052296
#21 Demiurg#

@lightfragrance na pewno zacznij od kontaktu z kupującym i wyjaśnienia całej sprawy. Może będzie chciał, żeby wysłać ponownie, albo zrezygnuje z zakupu.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@lightfragrance Skontaktuj się z kupującym.
Pamiętaj, że zgodnie z prawem towar cały czas jest własnością kupującego - aby to zmienić musi on złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

Poproś kupującego aby określił czy chce ponownej wysyłki (musi ją opłacić) czy chce odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
lightfragrance
#7 Wielbiciel#

Właśnie rozmawiałam z kupującym, bedzie chciał abym wysłała ponownie paczkę. Jak to wygląda jeśli musi opłacić ponownie wysyłkę? Jak to zaznaczyć lub jak pobrać opłatę za wysyłkę?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@lightfragrance Możesz podać swój nr konta i poprosić o przelew lub w zakładce  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ klikasz AKCJE -> POPROŚ O DOPŁATĘ.

oznacz moderatorów
lightfragrance
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
aeli
#2 Obserwator#

a co w przypadku gdy wybierze opcje odstępuje, proszę anulować?

Załóżmy że zamówienie bez usługi smart. Czy mam mu oddac całą kwotę czy tylko za towar?

 

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Normalnie jak odstepuje od umowy a opłacał dostawę to zwracasz mu kwotę na towar plus najtańszą wysyłkę jaką miał dostępną z twojej oferty na aukcji ale nie uwzględniasz odbioru osobistego, w tym przypadku ponieważ nie odebrał więc nie wywiązał sie on jako strona umowy zwracasz za sam towar a jesliby nie odebral paczki za pobraniem to zwrocilbys mu za towar minus cena wysylki po wyslaniu mu pisma z czego wynika pomniejszenie zwrotu

oznacz moderatorów