anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrany zwrot ze Smart InPost

zysieniek
#8 Zapaleniec#

Witam

Przesyłka InPost. Kupujący nie mając ustawowego prawa do zwrotu, bez uzgodnienia odsyła towar, którego nie odbieram. Wiem, ze koszt odesłania jest w cenie. Ale co będzie dalej działo się z paczką i kogo ewentualnie będzie to obciążać ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś prywatnym sprzedającym?

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#
Firma
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jak nie ma zwrotu?

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#

normalnie. Kupujacy tez przedsiebiorca i zawodowy charakter zakupu. Ale to nie ma nic do mojego pytania. Chodzi o to, ze InPost czy tez Allegro nie zwróci kupujacemu tej paczki za darmo

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może poleżeć u nich, albo wrócić do nadawcy. 🤔Ne wiem czy nie ma znaczenia ale skoro nie dotyczy pytanie tego... Dużo zależy od tego czy odstąpił od umowy zakupu.

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#

Prawo do zwrotu lub jego brak nie jest tu istotne i jest dla mnie oczywiste. Chodzi mi o dodatkowe koszty, bo usługa przewozowa wyszła ode mnie i nie wiem czy nie bedzie sie ciągnęła za mna w nieskończoność. Jeśli ma mnie obciążyć, to wole odebrać paczkę i niech kupujący ja sobie ode mnie odbiera. Przy takim podejściu do kontrahenta nie jestem mu nic winien.

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#

Kurczę, znów poszło na ogół

Prawo do zwrotu lub jego brak nie jest tu istotne i jest dla mnie oczywiste. Chodzi mi o dodatkowe koszty, bo usługa przewozowa wyszła ode mnie i nie wiem czy nie bedzie sie ciągnęła za mna w nieskończoność. Jeśli ma mnie obciążyć, to wole odebrać paczkę i niech kupujący ja sobie ode mnie odbiera. Przy takim podejściu do kontrahenta nie jestem mu nic winien.

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#

odstąpił

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Będzie się ciągnęła i jak Ci nie ubędzie to odbierz i pozbądź się takiego kupującego, mogą z tego być tylko kłopoty. Możesz oczywiście się szarpać z nim, ale czy warto?

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#

Akurat ubędzie. Na szczęście jestem w takiej sytuacji, ze nic na siłę i wbrew sobie, Szarpanie tu nie będzie, bo nie ma pola do popisu. Jedynie komentarz negatywny

oznacz moderatorów

zysieniek
#8 Zapaleniec#

Normalnie. Kupujący tez przedsiębiorca i zawodowy charakter zakupu. Ale to nie ma nic do mojego pytania. Chodzi o to, że InPost czy tez Allegro nie zwróci kupującemu tej paczki za darmo. Kogo to obciąży ?

oznacz moderatorów