anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesłuszne negatywne komentarze

vasto_style
#8 Zapaleniec#

Witam

czy jest jakis sposob na negatywne komentarze? Pierwszy z brzegu przyklad to: klient ktory zakupil u mnie produkt, odeslal go, wystawil negatywny komentarz w ktorym zaznaczyl niezgodnosc z opisem, ale w tresci komentarza niczego nie napisal. W opisie aukcji byly wymiary spodni oraz informacja, ze posiadaja pasek i dwie kieszenie, zdjecia rowniez oddawaly prawdziwy stan produktu. Kupujacy w zaden sposob nie kontaktowal sie, nie odpowiedzial na prosbe zmiany/usuniecia komentarza. Czy jest jakis sposob na tak bezpodstawne negatywne komentarze?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

komis-bell
#21 Demiurg#

@vasto_style W dużym skrócie - nic nie poradzisz. Trzeba nauczyć się z tym żyć 😄

oznacz moderatorów

vasto_style
#8 Zapaleniec#

Allegro powinno ingerowac w takie sprawy poniewaz jedna ze stron jest klamnca. Sprzedawca klamie w opisie, lub kupujacy jest nieuczciwy i probuje cos ugrac. Oczywiscie zawsze sprzedawca obrywa ucinajac mu zasieg i czesto zabierajac smarta przez co allegro i sprzedawca nie zarabiaja przez kupujacego ktory zwyczajnie sklamal bo mial gorszy dzien. chora polityka

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@vasto_style Przerabiałem to - w zeszłym roku dostałem negatyw w trakcie trwania dyskusji w którym to kupujący napisał cały stek kłamstw bardzo łatwych do obalenia bo dowody na nieprawdziwość zarzutów wynikały wprost z prowadzonej dyskusji. Allegro nie zrobiło NIC - kupujący ma prawo do wyrażenia własnej opinii i tyle w temacie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Doprawdy, jest kłamcą, ocenę opierasz na swojej subiektywnej ocenie, nie znamy wypowiedzi drugiej strony, byliśmy tu świadkami takich wypowiedzi a po konfrontacji wychodziło wiele spraw które jedna ze stron pominęła.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@LEW433 Moją wypowiedź opieram na faktach które były widoczne czarno na białym. Nie mam  potrzeb udowadniania nikomu tutaj kto miał rację - było, minęło, sprawa zamknięta a było to w lutym 2021 - mój pierwszy i jedyny negatyw.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@komis-bell Możliwe, ale nadal jest tylko jedna strona sporu. nazywanie kogoś kłamcą i tak publicznie....może Ci zaszkodzić, odpowie Ci prawnik xyz adam itd.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@vasto_style jest sposob , osobiście robę co do mnie należy najlepiej jak potrafię , a do strony ocen nie zaglądam ... szkoda zdrowia .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Mam tak samo - staram się robić wszystko na tip-top jednak jak wszyscy wiemy nie zawsze to wystarcza. Dla mnie np. w chwili obecnej jeden negatyw może sporo namieszać... Gdyby tylko więcej osób wystawiało oceny życie na allegro byłoby łatwiejsze 😄

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@vasto_style 
czy jest jakis sposob na negatywne komentarze?

Oczywiście.
Jeżeli ktoś naruszył Twoje dobra - to są mechanizmy ich ochrony.
Jak pokazuje aktualna linia orzecznicza - działają skutecznie. 

Przykłady:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/straszenie-s%C4%85dem/m-p/380017/highligh...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Przy negatywie możesz udzielić odpowiedzi.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czasem odpowiednio napisana riposta na negatywną ocenę otwiera oczy takiemu klientowi i ją może usunąć (ale nie musi).

oznacz moderatorów

zookoi
#9 Pomysłodawca#

na konkurencyjnym portalu na SH .. jest taka opcja oceń kupującego ! 

Rewelacja od razu się zastanawiają zanim coś głupiego napiszą ciekawe kiedy allegro taka formę wprowadzi :))) 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@zookoi Nigdy. Taka opcja już była i Allegro ją usunęło.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@zookoi 
Wg Regulaminu Allegro:
"W ramach Allegro Użytkownikom udostępniony jest system ocen zarówno w formie opisowej jak i graficznej (tj. graficzna ocena sprzedaży), który służy do wymiany subiektywnych opinii o przebiegu Transakcji i realizacji umowy."

Tymczasem ten punkt Regulaminu jest łamany przez Spółkę:
System ocen nie jest udostępniany Użytkownikom, a jedynie Kupującym.
Tym samym Kupujący pozbawieni są możliwości uwiarygodniania się jako rzetelni Użytkownicy i strony transakcji.
W obecnej postaci system ocen na Allegro wbrew Regulaminowi:
nie służy do wymiany opinii (każdej ze stron) o przebiegu transakcji jak również uniemożliwia sprzedawcy wystawienie subiektywnej oceny realizacji umowy przez kupującego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro pozwala na kłamliwe komentarze i nie chce ich usuwać

chyba, że sąd ich przymusi

oznacz moderatorów

zookoi
#9 Pomysłodawca#

dlatego że niebawem przejmie cały handel na allegro po to zbierają kody ean i całą historię produktu a oczerniane sprzedających jest im na rękę 

oznacz moderatorów