anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nieuczciwy kupujący, wymuszanie reklamacji

destiny57
#2 Obserwator#

Sprzedaje prywatnie i okazjonalnie.

Sprzedałam nową spódnicę z metkami (120 zł) bez żadnych uszkodzeń na co mam dowody zdjęciowe.

Kupująca kupiła spódnicę po czym stwierdziła, że jednak jej się nie podoba i chciała dokonać zwrotu.

Jako użytkownik prywatny nie przyjmuje zwrotów.

Następnie wymyśliła, że spódnica jest uszkodzona - rysa.

Uszkodzenie powstało przy otwieraniu paczki lub celowo. Grozi sądem, wymusza na allegro dyskusje reakcje, mimo, że przedstawiłam dowody zdjęciowe na nieuszkodzony przedmiot.

Co mam zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Nic, po prostu nie uznawaj tej reklamacji, a kupująca może iść do sądu. Raczej nie pójdzie 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jak ją stać, niech się bawi w sądy, gdzie przegra, bo masz dowód 🙂
a wymuszanie czegoś od prywatnego sprzedawcy, to jak wymuszanie odszkodowania z OC 🙂

oznacz moderatorów

destiny57
#2 Obserwator#

Niepokojąca jest tutaj postawa allegro, mimo załączonych przeze mnie zdjęć nie rozstrzyga sporu.

Mimo manipulacji kupującej, która wymusza zwrot pieniędzy. Sprzedający jest z góry skazany na winę.

Dodam, że rysa spódnicy ma 1mm i absolutnie nie wpływa na użytkowanie czy funkcje.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dyskusja zamknie się sama, po 44 dniach 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@destiny57 Allegro nie jest od rozstrzygania takich sporów, od tego są sądy. Nie masz obowiązku uznać reklamacji i Twoja decyzja się liczy, nie Allegro.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@xyz96  przypuszczam, że odwiedzileś wszystkie wątki na AG wiec wiesz jak potrafią zmuszać sprzedającego do uznania reklamacji.Niby nie mają prawa, a jednak mają

Wg mnie sprawa skonczy w POK

Nie tak dawno odwiedzilem temat z telefonem i mikro rysą 🙂 sprawa w POK - jak mnie pamięć nie myli kupujący zostal z telefonem i zwrócono mu pieniądze

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Allegro nie ma prawa zmuszać do uznania reklamacji. W wątku o którym wspominasz autor przyznał, że wypłacono rekompensatę, kupujący został z pieniędzmi i telefonem, ale sprzedawca nie ma wobec nikogo żadnych zobowiązań. Rekompensata była dobrą wolą Allegro. W innym wątku próbowano zmusić sprzedawcę do uznania kwoty 100 zł w ramach reklamacji za uszkodzenie telefonu i wypłacono tę kwotę kupującemu z POK, ale sprzedawca ostatecznie tej reklamacji nie uznał i nie zamierza zwracać Allegro tej kwoty. Finału sprawy nie znamy.

oznacz moderatorów