anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieudana sprzedaż

36416696
#8 Zapaleniec#

Witam, wystawilam przedmiot na aukcje i został on kupiony jednak platnosc nie powiodła się. Okazało się że muszę czekać na weryfikację payu i przelew24 o czym nie wiedziałam. Do tego nr konta bankowego byl nieprawidłowy i dopiero teraz go zmieniłam. Co w tej sytuacji z klientem? Czy dostal on informacje ze zakup sie nie powiodl i powinnam się z nim skontaktować?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@36416696  Dlaczego płatność nie powiodła się? Jak rozumiem ON zapłacił. Tylko Ty nie możesz tych pieniędzy ( na razie ) wypłacić? Jzęeli tak to wyślij mu towar, a ty zweryfikuj swoje konto i potem wypłać pieniądze.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

36416696
#8 Zapaleniec#

Gdy wchodzę w  zamowienia kupujacych to jest napisane płatność nieudana. Mialam wtedy zly nr konta bankowego i dopiero zmienilam na dobry

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poproś kupującego o ponowienie płatności. Jeśli nie będzie z nim kontaktu, po 7 dniach wystaw przedmiot ponownie i wystąp o zwrot prowizji. Kupujący ma 7 dni na wpłatę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący ma w swojej zakładce Kupione informację o płatności - widzi tam, że przedmiot jest niepłacony. Nie musisz się z nim kontaktować, ale możesz to zrobić, możesz upomnieć się o ponowienie płatności. Nie wysyłaj towaru bez wpłaty.

oznacz moderatorów

dlaokna_pl
#8 Zapaleniec#

Nie jestem pewien, ale to że nie masz aktywnych PayU czy P24 nie ma znaczenia. Ponieważ środki i tak wpadają na konto allegro. Jedynie nie będziesz mógł ich wypłacić aż nie aktywują. Więc teoretycznie klient mógł złożyć zamówienie i je opłacić, 

Najlepiej skontaktuj się z kupującym odnośnie zamówienia.

oznacz moderatorów

36416696
#8 Zapaleniec#

o właśnie nad tym się zastanawiałam... tylko ze kupujacy przelal pieniądze na nieaktywne konto bankowe i dopiero teraz zmienilam na dobry nr konta

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący nie przelewa Ci pieniędzy na konto, tylko tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ Masz tu jego wpłatę?

oznacz moderatorów

36416696
#8 Zapaleniec#

Niestety nie, ale to pewnie przez to ze mialam wtedy podany zly numer konta? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie chodzi o zły numer konta. Kupujący nie zapłacił. Gdyby zapłacił, pieniądze byłyby w zakładce i trzeba by było zlecić ich wypłatę na konto tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów

36416696
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, dziekuje bardzo za pomoc

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@36416696 Numer Twojego konta na jego wpłatę nie wpływa. Poproś go o ponowienie płatności.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów