anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezasadna windykacja Allegro

jaro915
#1 Nowicjusz#

Witam,

Mam pytanie:

Allegro ustosunkowało się do sporu jaki miałem z kupującym przyznając mu rację i w efekcie zwracając z ubezpieczenia pieniądze kupującemu. Następnie wystawili mi fakturę za to działanie.

 

W trakcie sporu z kupującym wykazałem jednoznacznie że to co reklamuje jest niezasadne: towar był w pełni funkcjonalny, oraz zdjęcia przedstawiały każdy element towaru.

 

Allegro również zarzuciło mi że nie pokazałem każdego elementu tego towaru i że opis był niewłaściwy. Oczywiście zawsze można powiedzieć że opis jest niewystarczający - nie mniej zdjęcia obrazują cały produkt z każdej strony co przeczy stanowisku allegro. 

 

Teraz wystawili mi fv i domagają się jej spłaty grożąc windykacją - Czy mieliście takie przypadki - jak bronić się przed próbami wyłudzenia pieniędzy przez Allegro. będę wdzięczny za porady jak walczyć z takim monopolistą -, który wystawia FV i powołuje się na spis w swoim regulaminie, który w drodze dyskusji wykazałem że jest niezasadny.

 

To czego się obawiam to to że faktycznie dadzą to do windykacji a ja bed musiał się borykać z windykatorom - czy można jakoś to zablokować lub poprzez odwrotne obciążenie poddać allegro windykacji w drugą stronę?

Będę wdzięczny za pomoc jak sobie radzić ze złodziejskimi praktykami Allegro.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jaro915 Żyjemy w Państwie Prawa , każdy z nasz może dochodzić swoich racji w obliczu sprawiedliwości . Nie uregulowanie należności z pewnością będzie skutkować windykacją dlatego sugerowałbym uregulowanie należności , a dalej z powództwa cywilnego dochodzić wobec allegro pokrycia strat .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jaro915  W jakim państwie żyjemy? Żyjemy w Państwie Prawa , może jednak nie wszyscy w tym samym żyjemy,  Takich przykładów na temat wypłacenia z Allegro Protect i wiele fv za to, pozostaje sąd.

oznacz moderatorów

jaro915
#1 Nowicjusz#

Ok to jest jakieś rozwiązanie tylko że po mojej stronie śmieszna kwota będzie generowała duże koszty - założenie sprawy - prawnicy. To jest tak że ulegamy szantażowi złodziejskim praktykom Allegro (niestety nie przychodzi mi inna nazwa na to co robią) a potem mogę dochodzić sowich praw w sądzie - oni mają na etacie prawników i dla nich to żaden pieniądz. Wiec dziękuję za podpowiedź ale to dalej promuje i zachęca Allegro do takich praktyk

oznacz moderatorów