anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe Wysylam.Allegro / nadaj przesyłkę - szablon

Totulo
#10 Popularyzator#

Dobry wieczór!

Czy to ja jestem jakiś nietomny, czy w nowej wersji Wysylam.Allegro.pl (czyli tzw. uproszczonej metodzie wysyłki pojedynczej/masowej) nie ma opcji edycji szablonu? Czy teraz za każdym razem muszę w każdej przesyłce zmieniać wymiary z domyślnych 1x1x1 cm? Gdzie edytować nazwę nadawcy? Gdzie podać domyślną wartość pola "zawartość przesyłki"? W tej chwili kompletnie bez sensu system wpisuje tam nazwę wszystkich zakupionych przedmiotów, przy czym najczęściej już pierwsza pozycja wykracza poza maksymalną ilość znaków...

Mam wrażenie, że ten uproszczony formularz w takiej formie powinien być w jakichś przed-betowych testach, a nie puszczony do ludzi. O ile faktycznie nie przegapiłem jakiejś oczywistej opcji ustawień, widocznej być może z kilometra - w takim przypadku z góry serdecznie przepraszam za ostry ton.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

rafform
#9 Pomysłodawca#

Teraz już trochę się rozjaśniło, przydał by się jakiś tutorial na stronie pomocy allegro opisujący to ponieważ nie jest to zbyt intuicyjne jeżeli ktoś korzystał dużo z poprzedniego widoku.

W filtrach przy wyszukiwaniu przesyłek oprócz - wymaga numeru przesyłki - przydała by się coś w stylu - przygotowana do wygenerowania etykiety. Ponieważ wcześniej te zamówienia w których były już wprowadzane wymiary itd. mieszają się z tymi które jeszcze nie zostały zapisane na później  po wybraniu DO WYSŁANIA ( razem są filtrowane jako wymagające dodania numeru przesyłki  ale jedne mają i inne nie mają wprowadzonych wcześniej parametrów wagi itd. a nie zawsze wszystkie paczki wysyła się w za jednym podjazdem kuriera ). W poprzednim widoku były dwie listy na jednej było dodane na drugiej zamówione co odsiewało jedne od drugich. Taki filtr usprawniłby nadawanie i spełniał wspomnianej wcześniej role listy już częściowo przygotowanych przesyłek. Ogólnie już wiem co i jak dzięki za pomoc @ko_alka , może uwzględniona zostanie sugestia o dodatkowym filtrze. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rafform Dziękuję za tę sugestię, przekażę ją do odpowiedniego zespołu - nowe Wysyłam z Allegro wciąż jest rozwijane 🙂 

Instrukcja nadawania paczek w nowym Wysyłam z Allegro znajduje się tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmienilismy-wyglad-naszego-narzedzia-nadawczego-wysylam-z-alleg... 

A jeśli nie będzie tam odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, to śmiało zadaj je tutaj, na Gadane 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rafform Otrzymałam informację, że w planach jest dodanie takiego rozróżnienia 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rafform
#9 Pomysłodawca#

Super. To bardzo dobra wiadomość ! Usprawni i uporządkuje to cały proces.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka  co ustawić w filtrach by zobaczyć na liście tylko przesyłki nadane poprzez Allegro wraz z ich aktualnym statusem. Tak jak na obrazku poniżej:

Allegro_wysylam.jpg

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Tak, jest możliwość sprawdzenia statusów nadanych przesyłek - ale pojedynczo, per zamówienie - Szczegóły - sekcja Przesyłki. Tam znajdziesz timeline oraz możliwość rozwinięcia szczegółowej historii przesyłki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Totulo
#10 Popularyzator#

@ko_alka Właśnie o tym mówię - jeszcze wczoraj pobierało etykiety w PDF i nie było problemu. Zmieniliście to przez noc 😞

oznacz moderatorów

PAFT
#8 Zapaleniec#

Czy udało się komuś ustalić jak pobrać w przypadku nadania DPD same etykiety w pdf a nie  skompresowane w zip. W przypadku nadania Pocztą pobiera w pdf a w DPD w zip. Jakaś masakra.

oznacz moderatorów