anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowe "za pobraniem"?

irek1993
#8 Zapaleniec#

Czy jest jakiś obowiązek prawny wystawiania ofert z dostępną opcją "za pobraniem"?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

mikeza
#20 Guru#

@irek1993  już nie, nie ma takiego obowiązku. Kiedyś faktycznie był, ale został zniesiony jakieś 3-4 lata temu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

irek1993
#8 Zapaleniec#

To pierwsza rzecz, którą zrobię, to kasuję za pobraniem.

Tym bardziej, że dużo mam przypadków, że ktoś zamówi duperelę, za 5 zł z wysyłką pobraniową 15 zł i albo się zreflektuje, albo rodzic powie, że na taką głupotę nie da kasy.

Przesyłka wraca,a ja płacę za dwie strony 30 zł. (mniej więcej oczywiście)

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@irek1993 masz rację, ja ostatnio mam zwroty pobraniowe z DPD , bo kurierowi się nie chce do ludzi podjechać i wpisuje odmowa przyjęcia. Szlag mnie trafia na te koszty, bo to w plecy kilkadziesiąt zł za każdym razem. Trzeba chyba będzie odpuścić tą formę wysyłki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

irek1993
#8 Zapaleniec#

Nie tylko my tak zrobimy.

Ludzie, którzy kupują duperele za pobraniem, to albo dzieci bo nie mają konta, albo tzw "wykluczeni", którzy dostali 500 zł i kupują, bo wszyscy kupują na Allegro,

albo przesadnie ostrożni i zwykle roszczeniowi, którzy często później robią problemy, bo kupili słuchawki bezprzewodowe za 20 zł, a one nie grają tak, jak airpody za 700zł .

W sumie chyba niewiele stracę.

Wolę tych, którzy kupują 3 rzeczy ,żeby mieć smarta, a potem zwracają dwie, bo nie ponoszę dodatkowych kosztów.

 

oznacz moderatorów

Client:44348383
#2 Obserwator#

jako kurier zdradze tobie sekret ... kurier był u klienta ale ten nie miał pieniedzy , i "ten co mu się po ludziach chodzić nie chce" ma coś takiego jak skuteczność pracy i jak nie wyrobi tych 93% doręczonych paczek to zabiorą mu z pensji pare stówek...proste ,że zwrot do nadawcy , ta paczka i tak do Ciebie by wróciła . W ten sposób kurier nie jest obciążony a Ty dostałeś swój towar wcześniej ...

oznacz moderatorów

segregator_com
#9 Pomysłodawca#

Proponuję znacznie podnieść cenę wysyłki za pobraniem, np. przedpłata 12,00, za pobraniem 18,00. Niektórych to odstraszy, ale nadal możliwość będzie. A jeśli nawet 1 na 50 wróci, to te 49 zrekompensuje stratę.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#
oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

możesz oddać sprawę do sądu - wcześniej wyslij info do kupującego o takim zamiarze - wtedy wiekszosć zwraca te podwójne koszty - a najlepiej - fakt - usunąć takie przesyłki - klient jak uczciwy to płaci z góry i na następny dzień ma zamówienie

 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

25 grudnia 2014 roku

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@irek1993 Chcą nas oskubać i jeszcze chcą naszej zgody na to Sądzą że my nie potrafimy liczyć??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wychodzi pani Ekspert i mówi nam że drożej będzie lepiej bo Allegro zarobi !!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli jesteś przedsiębiorcą musisz oferować przesyłkę za pobraniem . UK mówi jasno

,, przedsiębiorca nie może wymagać od konsumenta zapłaty przed otrzymanieniem towaru ,, Jest to paradoks bo odbiorca płaci zanim otworzy paczkę , ale ...........

Sprzedając jako osoba prywatna nie musisz oferować takiej opcji 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria podaj mi paragraf bo ja znam tylko jeden o podobnym brzmieniu 

Art. 40. 

Ale on dotyczy usług finansowych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria nie masz racji. Kiedyś był obowiązek udostępniania opcji za pobraniem. Obecnie, na szczęście już go nie ma. Żaden urząd nie zmusi Cię obecnie do tego abyś wysyłała za pobraniem. Obowiązek pobrań został zniesiony bodajże końcem grudnia 2014. Ja sam zrezygnowałem z wysyłek za pobraniem jakieś 2 miesiące temu. Raz, że firma transportowa prosiła aby to usuwać żeby kurier nie miał styczności z klientem, a dwa, było tak, że bezczelnie zamawiano towar, który później nieodebrany do mnie wracał i jeszcze śmiano mi się w twarz, że jak chcę, to mogę im skoczyć. Tylko, że nie wiedzą chyba, że z tym można iść do sądu i bez problemu wygrać. Tylko za te 30zł faktycznie nie mam czasu na pisanie pozwu itp. i na tym cwaniaki bazują.

Dlatego lepiej nie mieć pobrań i jest święty spokój. A jak widzę ile paczek opłaconych! i nieodebranych do mnie wraca to wolę nie wiedzieć ile zwrotów bym miał przy pobraniach.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

od ładnych paru lat to nie obowiązuje!!! klient uczciwy płaci z góry  https://www.regulaminowo.pl/juz-25-grudnia-2014-koniec-obowiazku-udostepnienia-platnosci-pobraniem/

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

kilkanaście lat mam firmę która sprzedaje (jeszcze) na allegro ale nigdy nie oferowałem opcji kupna za pobranie i nigdy nie będę takiej proponował to klient widząc jakie są u mnie opcje decyduje czy kupować czy nie a jeśli po otrzymaniu chce zrezygnować ma takie prawo odesłania wraz z dokumentem zakupu 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jakim dokumentem zakupu? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

paragon lub faktura 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Aha. A jak ci nie odeśle paragonu?

 

Bo przecież nie musi. 

 

oznacz moderatorów