anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

obowiązkowe uzupełnianie parametrów

tkaninowa_milosc
#8 Zapaleniec#

Allegro wprowadziło obowiązkowe parametry w kategoriach, w których sprzedaję. 

 

Mam w związku z tym pytanie : 

 

1. Nie mam możliwości masowej (grupowej) edycji parametru "kod producenta" oraz "producent" czy naprawdę muszę robić to dla każdej pozycji osobno ? 

2. udostępnienie producenta do wiadomości konkurencji , w mojej branży to strzał w kolano - dotarcie do producentów tkanin to ciężka praca, niektórzy sprzedawcy mają swoje źródełka i nie do końca chciałabym się nimi dzielić z kimś, kto przyjdzie, zgapi i będzie miał kontakty na tacy... czy naprawdę trzeba to podawać ? Mam wejścia do tkanin które są trochę tańsze i wiem że każdy sprzedający tkaniny chciałby wiedzieć gdzie samemu zaopatrzyć sie w dobry, tańszy aseortment... 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Zawsze się może znaleźć większy gracz od ciebie i zajmie twoje wypracowane miejsce w hierarchii a produktyzacja mu w tym pomoże. .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro pisze że możesz zrobić to grupowo: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/zmiany-w-parametrach

oznacz moderatorów

tkaninowa_milosc
#8 Zapaleniec#

Tak, inne parametry zmieniłam grupowo a tych dwóch nie ma takiej opcji : 

oznacz moderatorów

tkaninowa_milosc
#8 Zapaleniec#

image.png

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@tkaninowa_milosc 

Pierwsze pytanie to według mnie nie problem - po pierwsze obowiązkowe parametry musisz wprowadzić w nowych (albo wznawianych) ofertach, stara oferta może lecieć przez rok czy dłużej bez tych parametrów. Po drugie, edycja oferty polegająca na wprowadzeniu dwóch dodatkowych parametrów to mniej niż minuta roboty (przy użyciu zewnętrznego oprogramowania pewnie jeszcze szybciej). W jeden dzień ciężkiej, żmudnej i ciągłej pracy od rana do nocy możesz zmodyfikować około tysiąca ofert - to, co masz w tej chwili wystawione, zajmie Ci czas od obiadu do podwieczorku😊

W drugiej sprawie mogę tylko pospekulować, bo to nie moja działka. Wydaje mi się jednak, że producent, który nie szuka na własną rękę kolejnych odbiorców, po prostu ich nie potrzebuje, więc ryzyko zgapienia jest minimalne.

oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#11 Animator#

Wpisz sobie że ty jesteś producentem i tyle.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tkaninowa_milosc, jeśli kod producenta jest obowiązkowy w danej kategorii, oferty, które nie zostały o niego uzupełnione, powinny znaleźć się w zakładce Uzupełnij parametry. To w jakiś sposób powinno ułatwić Ci zmiany.

Zdaję sobie sprawę, że pozyskanie własnych źródeł kosztowało Cię wiele pracy. Natomiast wysokiej jakości Katalog wymaga kompletnych informacji o produkcie. Dla większości asortymentu miary Producent/Marka są kluczowe. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów