anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena za przesyłkę mimo allegro paczkomat

Mapark
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem przedmiot przez allegro paczkomat przesyłka 8,99 cena która narzuca allegro a klient daje mniej niz 5* da sie cos z tym zrobić ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mikeza
#20 Guru#

@Mapark  nic się nie da zrobić, nawet jakbyś dostał 1 gwiazdkę. Tak wygląda w praktyce ocena za wysyłkę. Może miał gorszy dzień, może była kolejka do paczkomatu, a może nie miał czasu odebrać, albo gdzie zaparkować auta - i stąd taka ocena.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

segregator_com
#9 Pomysłodawca#

Nic nie można zrobić, mało tego, płacisz jeszcze prowizję od 8,99. Jak miałem taki przypadek i próbowałem z klientem dyskutować, dlaczego 2 gwiazdki za koszt wysyłki 8,99 ustalony pomiędzy INPOST a ALLEGRO, to mi odpisał, że wg niego maksymalna cena powinna być 5,99 i dlatego obniża mi ocenę.

I wracają jak bumerang tematy :

- prowizja od kosztów wysyłki

- ocena za koszt wysyłki

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@segregator_com Szczerze? U mnie za coś takiego od razu trafiłby na CL, nawet bym z takim nie dyskutował.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@segregator_com  u mnie też, po prostu nie trawię takich ludzi. Stawki ustala Allegro a jemu jeszcze jest za drogo. Niech szuka tam, gdzie mają tańszą wysyłkę i np. dowożą rowerem za 0 zł.

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Nie no wszystko w porządku. Bazą do oceny kosztów wysyłki jest koszt na poziomie zakupu w sklepie lokalnym czyli 0zł.

Ocena 5/5 za koszt ok 9zl byłaby nie fair w stosunku do sprzedających dających koszt 0zł (ze smart czy bez to bez znaczenia).

Oczywiście sprzedawca ma prawo przekalkulować co mu się bardziej opłaca. Liczyć się z ocenami np 3/5 za taki koszt od jakiegoś stałego ale upierdliwego klienta czy dać go na CL i stracić klienta.
Wybór należy do sprzedawcy, to jego biznes i sam wybiera na czym mu bardziej zależy - gwiazdkach czy sprzedaży : )

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Kolego. Piszesz o kwocie 8,99. To się kwalifikuje na SMART (kwota wysyłkowa) chyba, że to tańszy przedmiot niż 40 zł. O tym nie piszesz. Idąc dalej - jeśli aukcja była jako SMART to znaczy, że klient nie kliknął, że chce być w SMART. Od 3 miesięcy jest to bezpłatne. 

Jeśli jest jak powyżej - klient jest ułomny. Mógłby mieć wysyłkę gratis. 

Idąc dalej - jeśli aukcja nie była w SMART ( cena poniżej 40 zł)  - wyjść należy z założenia , że każdy ma wybór i nikt  do niczego nikogo nie zmusza. Chcesz , idź do sklepu w mieście. Nie chcesz tracić paliwa i czasu kup na allegro i zapłać te 8,99 zł. Ja wolę zapłacić niż szukać czy dzwonić po sklepach czy mają to co mnie interesuje czy też wchodzę tu wpisuję frazę i kupuję. Koszt wysyłki? 8,99 - SUPER. 4 minuty.

Taniej niż samo odpalenie mojego smoka ( V8 podczas rozruchu zimą bierze więcej niż ta cena za wysyłkę)  Każdy ma wybór. 

Powiem więcej, skoro allegro samo ustala maksymalne stawki to jeśli kupujący się na to godzi to ocena kosztu wysyłki powinna być zablokowana ( ustawiona na 5 gwiazdek) Koniec i kropka. Jeśli nie kupuje ktoś w SMART. 

Ostatnie- jeśli decydujesz się na zakup i na opłacenie paczki to TWÓJ wybór. Nikt Cię nie zmusza. Nie oceniaj sprzedawcy źle. On w niczym nie zawinił. To Ty decydujesz się na ofertę sprzedawcy i akceptujesz koszt wysyłki, który podejrzewam, że jest tańszy niż odpalenie zimą auta i jazda do centrum+ opłacenie parkingu.... A czas aby podzwonić po lokalnych sklepach czy dany produkt dostępny? Znalezienie w mieście produktu to czas dajmy na to 30 minut. Każdy walczy o podwyżki w pracy. Ileż można 20-30 zł za godzinę?  Szukanie produktu to w takim razie 10-15 zł. Wystarczy wejść na stronę i od razu kupić i zapłacić te 8,99 zł. Ale nie. To problem. Towar podany na tacy i jeszcze źle po za drogo. Niech taki kupujący następny raz kupi w zwykłym sklepie w Warszawie czy z Poznaniu uprzednio wykonując 30 telefonów czy towar jest dostępny. 

Powinna być według mnie ocena serwisu allegro. Dlaczego nie ma? Niech pojawi się jako 4 parametr. Niech będzie gdzieś podgląd ogólnej oceny. My jako sprzedawcy musimy noce zarywać. Ciekawe jakby wypadł serwis o ocenie kupujących i sprzedających. 2,300?  1,000

oznacz moderatorów

yumezora
#7 Wielbiciel#

Dokładnie mam tak samo. Klient kupił produkt, bierze Inpost za 8,99 i nadal niezadowolony, że drogo i wystawia mi mniej gwiazdek za koszt wysyłki... Jaki jest tu sens, skoro jest to koszt ustalany nie przez sprzedawcę tylko Allegro? Byłoby lepiej, gdyby koszt wysyłki przez Inpost za 8,99 był oceniany automatycznie na 5 gwiazdek. Przez takich klientów mam coraz gorsze oceny za wysyłkę i to całkowicie bezpodstawnie...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@yumezora 
Sprzedawca ma prawo określić koszt transportu dla Kupującego nawet jako darmowy, lub dowolną kwotą z przedziału - w przypadku Allegro Paczkomaty InPost: 0-8.99zł. (8.99zł. to kwota maksymalna, można wskazać mniej).
Koszt każdej przesyłki (nawet takiej za 1 grosz) można ocenić zabierając Sprzedającemu wszystkie możliwe gwiazdki.
Na Allegro Kupujący ma prawo wystawić ocenę na tyle gwiazdek ile chce i w praktyce nie musi mieć ona żadnego związku z transakcją do której jest wystawiana, a Kupujący nie musi jej w żaden sposób uzasadniać. Ba, może być wystawiona do transakcji uznanej za niezawartą w ogóle, albo oceniać za słoną zupę na obiad.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów