anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ogromne prowizje

studioEMsell
#8 Zapaleniec#

Jak to jest możliwe, że ptrzy moim bilansie sprzedaży prawie 1/3 to prowizja dla Allegro...? Ze sprzedaży mam  przykładowo 4 tys. zł, przy czym ja miesięcznie płacę im z tego 1200 zł...  Czuję się, jakby pobierano odemnie haracz, po prostu.

Zrzut ekranu 2022-07-16 113954.png

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy jakiego używasz pakietu, promowania itd. Tanio to już było.😓

oznacz moderatorów

studioEMsell
#8 Zapaleniec#

Nie mam ŻADNYCH promowań...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@studioEMsell  Ale chyba korzystasz z dostaw Allegro a one są doliczane do rachunku.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

studioEMsell
#8 Zapaleniec#

Więc tym bardziej. Skoro w kwocie 1700 zł zawarte są też wpłaty z dostawy, to ile mi z tego zostaje..? 

[edycja]

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@studioEMsell  

Nie wiem jak Ty liczysz 😂  Wpłaty z dostawy wpływają najpierw na Twoje konto a potem Allegro je sobie odbiera za wykonaną dostawę.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

studioEMsell
#8 Zapaleniec#

Spoczko, tylko przy obrotach 10 tys płaciłam 1800 zł, a przy obrocie 4 tys płacę 1200.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@studioEMsell cenniki są transparentne i ogólnie dostępne , allegro nie jest czymś co Ci się należy , chcesz to masz , ale płać ile trzeba .

oznacz moderatorów

studioEMsell
#8 Zapaleniec#

Jasne, ja i tak rezygnuję z prowadzenia konta tutaj. Od wielu lat jestem, szkoda nerwów. Tym bardziej, że ja jestem producentem, a dla producentów to już w ogóle zasady są do kitu. Klient zawsze wygrywa i klient wszystko może.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Znajomy ma dużą sprzedaż, wielo-milionowy magazyn towar dostępny od ręki. Ze 20 pakowaczy i też ma dość. Powoli wyprzedaje magazyn i zostawi tylko sklep stacjonarny.

Zabijają go koszty, ludzie też chcą zarobić a zwroty? Kiedyś 1 osoba to ogarniała a teraz 3 osoby nie dają rady. Do towaru dorzuca tyle, mówi że czuje się jakby tych klientów okradał.

Ale sami są temu winni, kupuję i oddają, kupują i paczek nie odbierają, kupują i podmieniają towar na uszkodzony albo części podmieniają.

A on wszystko w cenę towaru. Ceny wtedy robią się kosmiczne ale widać że klienci zaczynają liczyć pieniązki. Dlatego ucieka ze stokiem żeby nie zostać w czarnej d. 15 lat handlu starczy mówi, koniec niewolnictwa teraz trzeba pożyć jak człowiek.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Ogromne masz koszty. Może kategorię w ogłoszeniach zmieniałeś na taką, gdzie pobierają większe procenty?

oznacz moderatorów

studioEMsell
#8 Zapaleniec#

Działam w branży ślubnej. Nie dodam tego do innej kategorii, niestety.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Duży wpływ na te koszty ma na pewno brak Smarta. Wszystkie dostawy Allegro są doliczane do tego rachunku.  @studioEMsell  Analizowałaś te koszty tutaj :

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro ?

Inpostem nadajesz przez WZA czy przez Managera Inpostu?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niestety, ilość zwrotów wzrasta wprost proporcjonalnie do sprzedaży. 

A koszty obsługi zwrotów nie są zerowe. Również koszty SMART są wyższe od zwykłych przesyłek.

All jest bardzo drogie, trzeba dokładnie liczyć koszta i zyski i dźwigać ceny "w górę". Lepiej jest sprzedać 100 przedmiotów drożej, niż 300 taniej. Zysk ten sam, a odpadają koszty np. pakowania.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Haha pomyśl że płace około 100 tys za prowizje, a teraz jeszcze podwyższyli. Allegro za 5-10 lat będzie już przeszłością i mniejszym portalem.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zamiast kupować p i e r d o ł y  na allegro ludzie zbierają pieniążki na węgiel na zimę.

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Nie wiem co to ma do rzeczy na mój komentarz xd

oznacz moderatorów