anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata dla sprzedających za Allegro Pay od 03-07-2023

aquazone21
#8 Zapaleniec#

Od 03-07-2023 Allegro wprowadziło opłatę dla sprzedających, która będzie pobierana jeśli klient zapłaci za zakupy przez Allegro Pay.

We wszystkich informacjach o tej opłacie była mowa, że wynosi ona 0,35% netto (0,43% brutto) łącznej wartości zamówienia i kosztów wysyłki, ale nie więcej niż 5 zł netto (6,15 zł brutto).

Nam pobrana została wyższa kwota i otrzymałem informację, że wysokość opłaty to 0,35% netto (0,43% brutto) wartości zamówienia (z uwzględnieniem kosztów wysyłki), nie więcej jednak niż 5 PLN netto (6,15 PLN brutto) za każdy sprzedany przedmiot.

Coś mi się tu nie zgadza. Albo prowizja pobierana jest za łączną wartość zamówienia albo za każdy sprzedany przedmiot. 

Jeżeli w zamówieniu będę miał 5 produktów i każdy po 1000 zł to wg mnie powinna zostać pobrana opłata w wys. 6,15 zł brutto a nie 21,50 zł (różnica widoczna gołym okiem). I wg mnie to wynika z informacji jakie były przekazywane odnośnie nowej opłaty.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aquazone21 Czy możesz podać mi dokładny numer zamówienia, dla którego została pobrana wyższa kwota? Zweryfikuję to z zespołem, ale potrzebuję dokładniejszych informacji jako przykład. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

aquazone21
#8 Zapaleniec#

Sprawa już została zgłoszona, ale podaję nr zamówienia: c48fcb01-199a-11ee-920c-f9af00578e4e

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aquazone21 dziękuję. Sprawdziłam i Twoje zgłoszenie jest jeszcze w trakcie konsultacji, więc poczekaj proszę cierpliwie. Na pewno otrzymasz od nas odpowiedź w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

aquazone21
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  Do chwili obecnej nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Strasznie długo trwają te konsultację...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aquazone21 bardzo przepraszam Cię za tę sytuację. Poprosiłam już zespół o odpowiedź w Twojej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

Jak zrezygnować z płatności Allegro Pay nie stać mnie na dodatkowe opłaty i tak ciągniecie więcej niż nasze marże

czy w grę wchodzi tylko anulowanie transakcji ?? i czy dostanę zwrot opłaty Allegro Pay

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@metalegt niestety zmuszają do tego, aby mieć Allegro Pay i nie da się tego wyłączyć. Jedyna metoda to podwyższenie ceny. Do każdego produktu do 100 zł podwyżka 1 zł. Nie chcesz podwyższyć ceny, to będziesz stratny... Zmieniłam ceny tak, abym zarobiła na tym tyle, ile na własnej stronie. Niestety klient który nie korzysta z Allegro Pay, będzie dokładał do tych, którzy z tego korzystają...

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

@aquazone21 Odpowiedź masz tutaj: Wprowadziliśmy ważne zmiany dla sprzedających zapowiedziane na 3 lipca - Aktualności - Dla sprzedają...

Poprawnie ci naliczyli, bo liczą od ceny towaru a nie zamówienia. Tak, kłamali w żywe oczy, żeby tylko nie było za dużego oburzenia.

oznacz moderatorów

raf-comp
#10 Popularyzator#

Widzie że nie tylko mi sie nie podoba pomysł opłat, abyśmy my jako sprzedawcy płacili za kredyt kupujących, potem kupujacy zrezygnuje z zamówienia ty musisz oddać za towar + koszty wysyłki i jesteś w plecy. Dasz za dużą marże nic nie sprzedasz. Na allegro wygrywa ten co ma najtaniej. Ludzie szukają najtańszego produktu a nie najdroższego czy średniaka. Jak nie staniesz D&^%$ z tyłu. 

oznacz moderatorów