anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za obsługę transakcji

MAMY ROZWIĄZANIE!
tricolor3
#7 Wielbiciel#

Czy opłata za obsługę transakcji naliczana jest za każdą sprzedaną rzecz? Ile wynosi ta opłata? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Opłata jest naliczana w momencie zapłaty po skorzystaniu przez kupującego z opcji Kup teraz lub po wygranej licytacji, albo po wybraniu w formularzu dostawy wysyłki za pobraniem lub odbioru osobistego. Cennik opłat Lokalnie masz w regulaminie - załącznik  "Opłaty i prowizje" lub tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/jakie-sa-oplaty-na...

oznacz moderatorów
tricolor3
#7 Wielbiciel#

Wystawiając ofertę poprzez allegro lokalnie naliczono mi 0,95gr mimo, ze w opłatach pisze 0 zł (allegro lokalnie) dlaczego? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Albo wybrałeś jakąś opcję promowania przy wystawianiu, albo ta opłata 0.95 zł nie dotyczy oferty wystawionej na Lokalnie.

oznacz moderatorów
tricolor3
#7 Wielbiciel#

możliwe, że to dlatego ze wystawiłem ofertę "kup teraz" ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Już chyba wiem, sprzedałeś ten "czas" za 12 zł, dlatego opłata 0.95 zł. Na Allegro nie można sprzedawać cudzej własności pod pretekstem sprzedawania "czasu".

oznacz moderatorów
tricolor3
#7 Wielbiciel#

po kontakcie wiem, że opłata w wysokości naliczana jest przy każdej sprzedanej rzeczy zarówno przy licytacji jak i kup teraz, więc te darmowe ogłoszenie trochę takie nie darmowe. Jedynym sposobem uniknięcia tego jest wystawienie zwykłej oferty i ustalanie płatności z kupującym osobiście więc słabo bezpieczne no ale o to chyba allegro chodzi.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No tak, przy sprzedanej, ale naliczana jest w momencie zapłaty lub wybrania pobrania, albo odbioru osobistego, a nie już w momencie kliknięcia Kup teraz. Napisałeś, że naliczono Ci przy wystawianiu, to nieprawda. Samo wystawienie jest darmowe. To nie wiesz, że jednak sprzedałeś ten "czas"? Zanim coś wystawisz, przeczytaj regulamin. Uniknięciem  nie jest wystawienie zwykłej oferty, tylko wystawienie ogłoszenia bez Kup teraz i bez licytacji.

oznacz moderatorów