anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Osoba prywatna - zwrot prowizji

tmsymonowicz
#8 Zapaleniec#

Witam,

wystawilem jako osoba prywatna na licytację na tradycyjnym Allegro (nie Allegro lokalnie) przedmiot, doszło do finalizacji transakcji, po czym kupujący rozmyślił się i poprosił mnie o zwrot, na co - choć nie obliguje mnie do tego prawo -  zgodziłem się. Czy i w jaki sposób mogę teraz odzyskać prowizję od transakcji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz wystąpić o zwrot naliczonej opłaty. https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

Podejrzewam jednak, że Allegro będzie Ci utrudniać odzyskanie prowizji od sprzedaży, gdy finalnie nie doszło do sprzedaży, wtedy odwołaj się opisując całą sytuację. https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów

tmsymonowicz
#8 Zapaleniec#

Dziękuje. W aukcji nie miałem wypełnionej sekcji „warunki zwrotów”, stad kupujący nie może zaznaczyć, ze zwrot odbywa się nie z mojej winy- czy będzie to przeszkodą w uzyskaniu zwrotu prowizji?

 

Edit. Rozumiem. Dzięki raz jeszcze!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Zdziwiłem się. Jeśli kupujący zapłacił, to po co zwracałeś, było wysłać
i by musiał odebrać 🙂 Jak nie to by musiał płacić drugi raz za wysyłkę 🙂

oznacz moderatorów

tmsymonowicz
#8 Zapaleniec#

Moze nie wyraziłem się jasno- używając sformułowania „finalizacja transakcji” miałem na myśli, ze kupujący zapłacił i otrzymał przedmiot. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

No to trzeba było się nie zgadzać (jeśli nie jesteś firmą), no ale cóż, szkoda kasy na zwroty i czasu na wrzucanie znów 🙂

oznacz moderatorów

tmsymonowicz
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, masz racje, ale kupujący mocno nalegał, dlatego w geście dobrej woli przystałem na tę opcję. Czyli prowizja jest do odzyskania? 😉 ile średnio trwa rozpatrywanie wniosku o zwrot prowizji?

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

3-7 dni roboczych

oznacz moderatorów

tmsymonowicz
#8 Zapaleniec#

Jeśli kogoś by to interesowało, to zwrot prowizji odbył się bezproblemowo i w czasie krótszym niż 24h😉

oznacz moderatorów