anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Osobny koszt dostawy dla niestandardowego towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
serpoland
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry
Posiadam część towarów o niestandardowych rozmiarach (załóżmy 50 różnych produktów z 1 000 wszystkich), których nie da się połączyć w wysyłce z innymi produktami. Paczka byłaby gabarytowa i koszt wysyłki przekraczałby wartość towaru. 
Czy istnieje możliwość ustawienia cenników dostawy, aby allegro nie łączyło kosztów dostawy tych 50  niestandardowych produktów z pozostałymi? 
Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#

Jedyna możliwość to ustawienie formy przesyłki dla przedmiotu niestandartowego innej niż dla pozostałych .

oznacz moderatorów
serpoland
#8 Zapaleniec#

Czyli na "standardowe" produkty (które można łączyć w paczce) ustalić np "kurier DPD", a na niestandardowe "Przesyłka kurierska"? 

Z tego co wyczytałem to kupujący w takim przypadku będzie sam wyznaczał sobie koszty dostawy (co mija się z moim celem):
"Łączenie cenników nie zadziała, jeśli nie mają one żadnej wspólnej metody dostawy - wtedy kupujący zawsze będzie miał możliwość wpisania kosztu dostawy ręcznie, bez względu na ustawienia. W tym przypadku kupujący powinien wcześniej ustalić ten koszt z Tobą."

Stosował ktoś takie rozwiązanie?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak lączenie cenników wówczas nie zadziała . W ustawieniach dostawy możesz zaznaczyć opcję

Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym

,, klient ma możliwość wpisania innego kosztu dostawy ,, ale nie musisz , możesz zaznaczyć opcję ,,przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się ,,

oznacz moderatorów
serpoland
#8 Zapaleniec#

Ok, trochę rozjaśniło to mój problem. 


Pytanie jeszcze odnośnie opcji ,,przesyłki będą nadane osobno..."
Mam kilka cenników dostawy dla grup towarowych (różna waga towaru).
Koszty wysyłki dla tych cenników są takie same, różnią się maksymalną ilością sztuk w paczce.  Czy jeśli zaznaczę opcję ,,przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się ,, allegro będzie naliczało koszty dostawy osobno dla każdego cennika?


Przykład
Towar A
- cena wysyłki (kurier DPD): 15zł
- maksymalna ilość sztuk w paczce: 20
Towar B
- cena wysyłki (kurier DPD): 15zł
- maksymalna ilość sztuk paczce: 25
Kupujący kupił po 1 sztuce towaru A i B. Allegro naliczy kupującemu koszt wysyłki w wysokości 15zł czy 30zł?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

15

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

sorry nie doczytałem ,,przesyłki będą nadane osobno,, oczywiście 30 zł

oznacz moderatorów
serpoland
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomoc 👍

oznacz moderatorów