anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie

Josephine34
#8 Zapaleniec#

Miałam sytuację, gdzie zgłosiła się do mnie osoba chętna na zakup wystawionego przedmiotu. Chciała znać mój e-mail (podałam), bank w którym mam konto. Na pocztę elektroniczną dostałam link niby z allegro. Po kliknięciu w niego miałabym niby odebrać pieniądze za sprzedany przedmiot. Link był jakiś "felerny". Zawierał przekierowanie do banku w którym miałabym podać nr klienta, hasło i pin (do karty??). Pani kontaktowała się na przez WhatsApp. Numer z którego się kontaktowała 722 786 216.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Josephine34
#8 Zapaleniec#

IMG_20220711_180933.jpg

oznacz moderatorów

Josephine34
#8 Zapaleniec#

Tak wyglądała otrzymana na poczcie wiadomość.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Josephine34 znane wyłudzenie 🙂 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-kupuj%C4%85cy-potrzebuje-m... Mam nadzieję że nie logowałaś się ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Josephine34
#8 Zapaleniec#

do pewnego momentu tak. PIN dał do myślenia...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Josephine34 Dobrze, że zachowałaś czujność! Na wszelki wypadek jednak przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Josephine34 Cześć. Jest to próba wyłudzenia danych. Wiadomość mejlową prześlij nam na adres phishing@allegro.pl (skorzystaj z opcji "przekaż dalej"). Jeśli zalogowałaś się na swoje konto bankowe przez link nieznanego pochodzenia, to koniecznie skontaktuj się w tej sprawie z bankiem, następnie zmień swoje dane logowania. 

Ustaw również logowanie dwuetapowe na Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Josephine34
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Przekazałam.

oznacz moderatorów