anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam serdecznie, czy tylko mnie denerwuje że jest coraz więcej klientów, którzy tylko myślą jak tu oszukać sprzedającego...Sprzedający powinni mieć możliwość jakiejś obrony przed nierzetelnymi kupującymi. Myślę że dobrym pomysłem, mogło by być przywrócenie opinii, które można było wystawić kupującym lub też może możliwość zamieszczania do ogólnego wglądu wszystkich sprzedających taką lista kupujących, którzy nie są "fair". Bardzo proszę może Administrator coś pomyśli w temacie...

Highlighted

Odp.: Oszukujacy kupujący a sprzedajacy bez możliwości obrony

#8 Zapaleniec#

Uff co za ulga, już myślałam że ta baba stoi ponad prawem🙈 nawet wyszłam z propozycją żeby wzięła opinię rzeczoznawcy opisującą niby wadę, wiadomo że odmówiła. Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że sprawiedliwość zwycięży 😄👍

Highlighted

#12 Orędownik#

@_ulgi_ 

I jeszcze ważna kwestia.

Wrzuć kupującą na czarną listę, to nie kupi nic więcej od Ciebie z konta, z którego dokonała zakupu.

Wiola
Highlighted

#12 Orędownik#

@Lena-sport 

Zasady zwrotu towaru są jasne, tak samo, jak zasady reklamacji. Nikt nie ma prawa na więcej niż to, co ono stanowi  i ma obowiązek dostosowania się do ram czasowych i dotyczy to każdego bez wyjątku, prawników także.

To przywilej osób, które kupują towar w internecie "na odległość".

Reklamację możesz uznać, jeśli jest rzeczywiście zasadna - towar nie jest zgodny z opisem, ma wady, wady ukryte, usterki.

Jeśli jest bezpodstawna, a towar sprawdziłaś i wykluczyłaś wszelkie wady i usterki, reklamację odrzuć.

Pamiętaj, że aukcje są Twoje i  to Ty (w zgodzie z regulaminem Allegro) ustanawiasz zasady, do których kupujący mają się stosować.

W chwili zakupu je akceptują.

Wiola
Highlighted

#8 Zapaleniec#

@Wioletta2701  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź 🙂 Dobrej i spokojnej nocki życzę.

Highlighted

#12 Orędownik#

@Lena-sport  Dziękuję, wzajemnie 🙂

Wiola
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Popieram przedmówcę jestem za przywróceniem wyrażania  opinii dla kupującego .

Highlighted

#12 Orędownik#

@glan-daw Ja także jestem za przywróceniem opinii dla kupujących.

Poza pewnym odsetkiem użytkowników, którzy za nic mieli komentarze negatywne, inni liczyli się z tym, że także mogą otrzymać komentarz negatywny i to ich w pewnym stopniu dyscyplinowało.

Nie mniej jednak negatyw nie musi być krzywdzący, jeśli przedstawia sprawę w sposób merytoryczny, rzeczowy i rzecz jasna kulturalny, bez zbędnych "emocji" (wulgaryzmów, słów obelżywych, obelg itp.)

Z nich każda strona transakcji powinna wyciągać stosowne wnioski.

Wiola
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Niestety tak jest i to na coraz większej skali plus mylenie komentarza z opinią o danym produkcie bo dana rzecz nie zadziałała jak "myślała" że zadziała i czepianie się opisów gdzie one nie są tworem sprzedających bezpośrednio tylko producenta.

Highlighted

#7 Wielbiciel#

A co ze sprzedawcami, którzy zbierają kasą za produkt, a potem na maxa zwlekają z wysyłką, lub nie wysyłają wcale zakupionych rzeczy. Co z takimi, którzy sprzedają produkty, których nie posiadają, a dopiero po opłaceniu przez kupującego towar zamawiają w innym miejscu? I zwlekają z przesyłką posiadając już na koncie gotówkę i obracając nią?

Highlighted

#7 Wielbiciel#

Podłączam się do tematu teżmam kilka klientów którzy za jakieś niuanse wystawiaja negatyw.
I co z tego że się z nimi dogaduje i są zadowoleni jak negatyw pozostaje u mnie 😞

Highlighted

#12 Orędownik#

@4u_net_pl  Skoro negatywy pozostają, to chyba znaczy, że klienci nie do końca są zadowoleni z zakupów u Ciebie. Może musisz jeszcze trochę popracować nad jakością obsługi? Bo na razie, nawet w komentarzach pozytywnych, to wygląda tak sobie.

PS: W komentarzach i odpowiedziach nie wolno umieszczać loginów i danych kontaktowych Użytkowników, zwłaszcza w formule "Proszę unikać użytkownika X". Lepiej to popraw.