anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszust Roland Smith rolandsmith513@gmail.com

AJOgrody
#7 Wielbiciel#

Zgłosił się do mnie Pan Roland Smith rolandsmith513@gmail.com , który zdecydował się zakupić sprzęt. Korespondencja po angielsku i od początku była podejrzana, bo Pan nie pytał o sprzęt tylko od razu chciał go kupić. Pan przekazał że zgłosi się do mnie ktoś od niego celem potwierdzenia transakcji z Royal Bank. W kolejnym mailach otrzymałam prośby o potwierdzenie danych firmy i przelewu z maila Royalbankonlineverification@scotlandmail.com oraz prośbę dla opłacenia przesyłki z góry 2300zł za którą mi prześle pieniądze (to z maila parcel2goshipping.express@gmail.com). Oczywiście przekazałam Panu od razu, że korespondencję przesyłam na policję do odpowiedniego departamentu 🙂 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AJOgrody 👍 Dziękuję, że opisałeś sprawę u nas. Może to pomóc innym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Haneczka56
#8 Zapaleniec#

może allegro zablokowało konto temu Panu, ponieważ i mnie chciał oszukac w ten sam sposób ale to od początku smierdziało przekrętem, nr tego klienta to 87465209. Jeżeli tego nie zrobicie to wspomne o Was na policji, że nic nie robicie z takimi klientami i zezwalacie na takie transakcje

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@Haneczka56 rejestracji kont takich oszustów dziennie są tysiące, nie są w stanie wychwycić każdego naciągacza. Rozumiem, że wywnioskowałeś po adresie e-mail, że to ten sam człowiek i pewnie tak jest lecz jest to gotowa formułka i może rejestrować co chwilę nowe konto i dopóki ktoś tego nie zgłosi to mają utrudnione działanie. Mówienie na policji, że allegro nic z tym nie robi nic Ci nie da. 

oznacz moderatorów

Haneczka56
#8 Zapaleniec#

może potrzebna jest bardziej szczegółowa weryfikacja podejrzanych kont, mnie akurat problemów nie narobił ale inni dali się nabrać i tracą swoje pieniądze.

Wcześniej ktoś wymieniał to nazwisko i adres e-meil jako oszusta i dzisiaj sytuacja się powtórzyła

oznacz moderatorów

DOMINO-30
#8 Zapaleniec#

ale w jaki sposób może ktoś tracić pieniądze ? to on chce przelać pieniądze a nie ja jemu , a bynajmniej na razie mi tak on napisał ahaahhahaha , tak też pomyślałam że to jakiś przekręt 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DOMINO-30 To napisał, czy jednak nie napisał? Bo "bynajmniej", to nie to samo co "przynajmniej".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DOMINO-30
#8 Zapaleniec#

tak tak "przynajmniej"  🙂 , ale tak czy siak napisał i to kilkakrotnie 

oznacz moderatorów

hugowie
#7 Wielbiciel#

Ja tez mialam kontakt z tym panem. Transakcja na 27000 wiec lampka mi się zapaliła. Pan chcial szybko płacić (niby) i wysyłać spedytora do mnie po sprzęt. Prosil o dane a gdy ja poprosilam najpierw o jego dane di ewentualnej umowy, zamilkł. 

oznacz moderatorów

Client:41037081
#8 Zapaleniec#

Dałam się naciągnąć na niemałe pieniądze, myślałam że chce kupić wózek inwalidzki 😪gdzie mam to zgłosić, czy w ogóle da się odzyskać pieniądze 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wydałaś wózek bez pieniędzy? Pozostaje Ci iść na policję.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:41037081 Był już wątek o tym https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/oszust-roland-smith-rolandsmith5...
Ludzie, jak to robicie, że nadal dajecie się nabierać na takie rzeczy? Czy to te dodatkowe zera, które taki scamer proponuje "dopłacić" wyłączają logiczne myślenie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DOMINO-30
#8 Zapaleniec#
Client:87357997KUPUJĄCY
 

Witaj, Jestem zainteresowany zakupem tego produktu od Ciebie, czy nadal masz go na sprzedaż, proszę o kontakt pod adresem (angelalarry50007@gmail.com) w celu dalszej rozmowy. Przepraszam, pracuję jako kapitan statku i teraz jestem na długa podróż Mam dostęp tylko do mojego adresu e-mail

12 Lip. 2020, 22:57

a mi tak on napisał 

oznacz moderatorów

DOMINO-30
#8 Zapaleniec#

Witam Jestem bardzo zainteresowany zakupem tego produktu od ciebie, jeśli nadal masz go na sprzedaż, proszę o kontakt pod adresem (rolandsmith513@gmail.com) Pozdrawiam

10 Lip. 2020, 08:27

 

no i ja jak głupek nabrałam się na to podałam nr konta i dane do przelewu no ale chyba nic mi nie zrobi mając dane do przelewu hmmmmmm

oznacz moderatorów

Haneczka56
#8 Zapaleniec#

nic Ci nie zrobi, mam nadzieję, że żadnych pieniędzy nie wysłałeś

oznacz moderatorów

DOMINO-30
#8 Zapaleniec#

Nie , nie wysłaliśmy żadnych pieniędzy . Bo niby za co ? To on chciał "kupić"  

oznacz moderatorów

48933918
#7 Wielbiciel#
  1. Ja wczoraj dostałem podobną wiadomość. Pani podała swój adres mailowy i dalej pisaliśmy poprzez maila. Poprosiła dane z mojego konta i nawet nie interesował ją moj produkt (auto), tylko zapytała od kiedy go użytkuję i że po przelewie wyśle kuriera. Proszę uważać na angelalarry50007@gmail.com
oznacz moderatorów

Client:41037081
#8 Zapaleniec#

Wózek mam w domu ale kasę wyciągnął 😪

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zgłoś na policję, masz dowód wpłaty.

oznacz moderatorów

boguc01
#7 Wielbiciel#

"Hello Am really interested in buying this item from you ,if you still have it for sale kindly get back to me at (oliveradrian907@gmail.com) Best Regard" 

Client:87617865



ja otrzymałem dziś taką wiadomość, po wymianie maili informacja, że Royal Bank ma w depozycie pieniądze za transakcję + 550 pln dla przewoźnika, które mi potem prześle. a ja mam wysłać wcześniej te 550pln jakiejś firmie wysyłkowej w Nigerii!!! 🤣🤣 

oznacz moderatorów