anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo że strony kupującego??

MAMY ROZWIĄZANIE!
redon1
#7 Wielbiciel#

Witam

sprzedałem kupującemu wypraski z figurkami - kompletne mam zdjęcie z przed wysyłki, on po odbiorze stwierdził że brakuje 2 małych części i rozpoczyna się dyskusja...:(, niestety allegro stwierdza że on ma rację i straszy mnie allegro protect - że obciąży mnie zw. kasy za zakup, a mi ręce opadają dlatego proponuję żeby kupujący odesłał kupioną rzecz a ja oddam pieniądze - pytanie czy tak może w ogóle być w ten sposób to każdy może napisać ze zamówienie jest niekompletne......i czy kupujący może odmówić odesłania do mnie kupionej podobno niekompletnej rzeczy????

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
az1rael
#21 Demiurg#

Tak może jest to oszustwo ze strony kupującego więc jeślibyś poniósł szkode ze strony allegro przez kupującego należy zgłosić na policję

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jest to reklamacja tzn że jeśli pewnym jesteś że zestaw jest kompletny to odrzuć ją do 14dni od założenia dyskusji, kategorycznie rządaj odesłania przedmiotu na reklamację jeśli kupujący tego nie zrobi odrzuć reklamację ponieważ nie miałeś możliwości zapoznać się z brakami w towarze i odniesiebia się do powodu reklamacji

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Takie działanie powinno cię zabezpieczyć przed wypłatą ap na twoją niekorzyść allegro nie może ingerować w decyzje reklamacyjne jeśli natomiast obarczyliby cię ap to zostaje policja. Pamiętaj że musisz w dyskusji odpowiadać do24h od każdej wiadomości

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@redon1 jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to oprócz udostępnienia zwrotu zaproponuj jakąś niewielką rekompensatę . Załącz w dyskusji zdjęcie produktu sprzed wysyłki .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria to sprzedawca prywatny musi tylko rozpatrzeć reklamację

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael tak , ale zaproponowanie dla św spokoju rekompensaty np 10 zł spowoduje to ,że w dyskusji allegro będzie naciskać na kupującego żeby podjął decyzję i następnie ją procesował 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria wątpię to jest baaardzo drogi towar do którego osobno się raczej nie dokupi elementów więc jeśli rzeczywiście by był brak w co nie wierzę bo od razu widać ubytek w ramce a elementy się samemu wycina to kupujący na to nie pójdzie, podejrzewam że sam zrypał coś jak wycinał i teraz rżnie głupa

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Zauważ że propozycja rekompensaty jest jednocześnie pozytywnym rozpatrzeniem reklamacji.  Kupujący może wtedy pójść dalej i zażądać zwrotu całej kwoty - bo reklamacja była zasadna  (mimo niezwrócenia przedmiotu).

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@redon1 a powiedz mi czy ty te figurki sprzedałeś jako zafoliowany zestaw do sklejenia samemu? Czy jako juz sklejonu komplet modeli? Czy sprzedaleś jako firma czy jako prywatny sprzedawca? Powoduje to znaczną różnicę w postępowaniu.

oznacz moderatorów