anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszuści, przekręt?

#7 Wielbiciel#

annavillanova1993@gmail.com  też uważam że to jakiś oszust! 

Odpowiedz
Ładowanie...

Oszuści

#12 Orędownik#
Odpowiedz
Ładowanie...

Oszuści

#21 Demiurg#
Odpowiedz
Ładowanie...

Oszuści, przekręt?

#1 Nowicjusz#

Ja dzisiaj tez otrzymalem propozycje kupna przedmiotu od annavillanova1993@gmail.com z Allegro Lokalnie .

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Oszustwo nigeryjskie - lista adresów i kont

#7 Wielbiciel#

kolejny adres mailowy oszusta: antoanetagabrielamurgu@gmail.com

Odpowiedz
Ładowanie...

Uwaga Client:90726822

#7 Wielbiciel#

Przekręt nigeryjski, dotyczył ogłoszenia: Łóżko z materacem zagłówek lampka szuflada 206x144

Treść wiadomości:

"do you still have this item for sale kindly write me back on my email (aj9798298@gmail.com)"

Niejaki Albert Johnson, było blisko, chciał 400 zł za przesyłkę (pieniądze dodał do ceny przedmiotu kupionego odemnie) jako potwierdzenie dla banku (Royal Bank Canada, z tym że potwierdzenie bankowe było z adresu @gmail.com).

Niestety nie znając tematu (te wiadomości od banku i firmy kurierskiej są bardzo dobrze sfałszowane ) zalogowałem się tworząc konto na Worldremit.com i próbowałem przelać, jednakże mój bank na szczęście blokował operację. Dopiero potem przeszukałem forum i znalazłem temat o przekręcie nigeryjskim.

Po nieudanej próbie zauważyłem że gość jest dość nachalny a ten mail z banku Royal Bank ma w adresie @gmail.com, no i od razu telefon do banku itd...

Karta zablokowana, bankowość elektroniczna również i wszystko od nowa ale mogło być grubo.

PROSZĘ ALLEGRO O ZABLOKOWANIE TEGO CLIENTA, choć i tak zaraz utworzy nowe konto.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Uwaga Client:90726822

#7 Wielbiciel#

zablokowany

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

Tak a przez kogo, zablokowany.

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Zgłoszone do Allegro, otrzymalem od nich info.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@Aro-L Kolejny temat na forum o tym samym przekręcie (nigeryjskim). Prawie każdy, kto z tym tutaj przychodzi, zakłada nowy wątek (zamiast użyć wyszukiwarki i dopisać się w już istniejącym).

Tak czy owak, pisząc o worldremit, przypomniałeś mi pewną historię, która była tu opisana.
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/naci%C4%85gacz-z-afryki-patric...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupujący-o-allegro-lokalnie/oszustwo-nigeryjskie-poszukiwacze-okaz...
I nadal się zastanawiam jak to jest, że ludzie ciągle się na to nabierają🤔

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

jestem🤑

Odpowiedz
Ładowanie...

Dziwne maile Allegro

#1 Nowicjusz#

Dzień Dobry otrzymałem już kilka takich maili. Czy to naprawdę allegro czy oszustwo?

Witaj XYZ,

Skontaktuję się z tobą, ponieważ w ubiegłym miesiącu nasz system się zawiesił i musieliśmy ponownie wysłać zwycięzców prezentów.

Wygląda na to, że Twój e-mail: XYZ@gmail.com jest jednym z nich.

Potrzebujemy tylko Twojego potwierdzenia, aby ubiegać się o to teraz -
w przeciwnym razie nie możesz odebrać telefonu Samsung S10 lub Samsung S20 lub iPhone 11

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Dziwne maile Allegro

#19 Nestor#

@Client:52516993  z jakiego adresu to przyszło? bo śmierdzi przekrętem na kilometr...

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

Przekręt.Teraz wysyła maile?XYZ@gmail.com

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Allegro przecież takie bezpieczne.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@Ernest_F No przecież to jest oczywiste.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@Client:52516993 "Skontaktuję się z tobą, ponieważ w ubiegłym miesiącu nasz system się zawiesił i musieliśmy ponownie wysłać zwycięzców prezentów." - czy to naprawdę allegro, czy może jednak oszustwo?🤔
Kurde, mejl napisany łamaną polszczyzną i jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości? Gdzie tych zwycięzców chcieli wysłać, na Marsa ku.wa?😏

PS Dodatkowo domena pod wklejonym w scamie linkiem https://www.virustotal.com/gui/url/32b2b21542d01292403e24128fa4560b1ac1ac6cc1d52d6403fe6b81cc56c92e/...

Odpowiedz
Ładowanie...

czy ktoś otrzymał taką wiadomość

#2 Obserwator#

Screenshot_2020-09-26 Wiadomości Allegro Lokalnie.png

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: czy ktoś otrzymał taką wiadomość

#7 Wielbiciel#

Norma niestety, lewe konta, oszustwa, trzeba uważać i nie odpowiadać.

Pozdr.

Odpowiedz
Ładowanie...