anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem wiadomość od serwisanta-imię czy to pracownik Allegro?

Client:48446798
#7 Wielbiciel#

Hej , czy serwis moze napisac na allegro do sprzadącego ponieważ sprzedawałem coś , przez brak cierpliwości kupujący niby mnie zgłosił i napisał do mnie serwis Jan czy jakoś tak ze zostałem zgłoszony i ze mam wysłać dany towar i zrobic dowód tego . Dzisaj napiał do mnie podnie pisząc ze pieniądze które mam dostac nie mogą być przelane bo nie przeszłem weryfikacjie i musze zapłacić 340 zl by zweryfikować.  

Screenshot_20220313-222017_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48446798 nie, nie kontaktujemy się w ten sposób. A konto "serwisanta-Jana" już zablokowaliśmy. Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:65385017
#1 Nowicjusz#

5D623C12-6D77-4068-88F6-2444EA90A7FF.png

Hej , czy serwis moze napisac na allegro do sprzadącego ponieważ sprzedawałem coś , przez brak cierpliwości kupujący niby mnie zgłosił i napisał do mnie serwisant-filip  ze zostałem zgłoszony, po jednym dniu napisał do mnie to co widać powyżej.

niezbyt wiem co robić, bardzo proszę o pomoc

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że może napisać do Ciebie, ale obrazka nie widzimy.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:65385017 Nie, to nie jest nasz pracownik. Zablokowaliśmy już to konto.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:65385017 Na kilometr śmierdzi próbą oszustwa. Żaden serwisant nie będzie Ci wysyłał wiadomości i żądał jakichkolwiek pieniędzy i kodu blik. Wszelkie problemy z zakupem kupujący może rozwiązać tylko przez dyskusję (jak będzie chciał i nie po jednym dniu) i tam nikt nie zażąda pieniędzy ani kodów do banku.

oznacz moderatorów

DelioSyiK
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Przedmiot sprzedawany prze zemnie został zakupiony, ale pieniadze nie wpłynęły na konto, a po jakims czasie dostałem wiadomość od serwisant-hubert czy to konto jest legit czy to próba oszustwa ?642642642.JPG

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DelioSyiK Jest to próba oszustwa. 

Status płatności sprawdzisz w zakładce Zamówienia od kupujących. Gdy kupujący zapłaci za przedmiot, damy Ci też o tym znać mejlowo.

Konto "serwisanta Huberta" zostanie zablokowane. 

oznacz moderatorów

angelikazowczak
#7 Wielbiciel#

pisze do mnie ktos kto w nazwie ma "serwisant allegro" i kaze mi wykonac tranzakcje

cl-e2101-d4471-c3683-p4549-n4699-uni-1-5-0311 to ten ktos

 

mozna zwerifikowac ?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Macie pomysł jak pomóc? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Ten "serwisant" to oszust, który próbuję Cię nakłonić do wysłania przedmiotu, za który nie otrzymałaś wpłaty. Nie wysyłaj "kupującemu" przedmiotu, bo kasy za niego nigdy nie zobaczysz.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@angelikazowczak  jak pisze @vonNogay  to oszustwo. Allegro włącza się do rozmowy tylko w dyskusji. A nie w wiadomościach na czacie.

Zrób zrzut z czatu i prześlij przez ten formularz Podejrzana wiadomość

oznacz moderatorów

makis1233
#7 Wielbiciel#

hej, 3 dni temu sprzedałem pewien przedmiot na allegro a kupujący niby zgłosił mnie przez brak cierpliwości i napisał do mnie serwisant Adam że zostałem zgłoszony.

napisał że to co sprzedałem za kwotę 900zl to może mi przyjść na blika ale napisał że potrzebuję kod blik i moje 900 zł które miałem na koncie już zejdzie mi i zwróci za parę minut, podałem kod pieniądze wyszły a zwrotu nie otrzymałem do dziś a wczoraj napisał że prosi o kolejny kod i kolejne pieniedze.

Mam pytanie czy jest szansa na zwrot są to bardzo ważne pieniądze dla mnie, zdjęcia w komentarzu więcej mogę podeslac

Screenshot_20220706-171347_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171355_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171402_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171414_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171432_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171437_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaa... zostałeś oszukany , więcej dałeś się nabrać jak dziecko na na oszustwo z tak dłuuugą brodą . Kontaktuj się z bankiem , a dalej z policją tu raczej pomocy nie otrzymasz .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@makis1233 Najprawdopodobniej nie było żadnego "serwisanta Adama" i zostałeś najzwyczajniej oszukany.
Zapytajmy jednak moderatorów dla pewności.
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@makis1233 To konto jest u nas zablokowane, a z uwagi na to, że cała transakcja i płatność odbyła się poza Allegro, bardzo mi przykro, ale nie będziemy w stanie Ci pomóc. Jedyna opcja, która tutaj pozostaje, to zgłoszenie sprawy do właściwych instytucji ścigania. Mam jeszcze jednak do Ciebie jedno pytanie formalne - z jakiego dokładnie dnia pochodzą te wiadomości? Niestety na zrzutach, które tu przesyłasz, nie widać daty tej korespondencji. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

makis1233
#7 Wielbiciel#

zrzuty i transakcja są z 4 lipca 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@makis1233 Rozumiem ale to jasne oszustwo, jak wystawiasz coś na sprzedaż to kupujący robi zakup i opłaca a środki wędrują na konto Allegro Finanse i czekają żebyś sobie je wypłacił. Kupujący nie potrzebuje żadnego maila, kodu itd.🙁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To 900 się rozpłynęło, niestety, Zasuwaj na Policję.

oznacz moderatorów

Client:89623962
#7 Wielbiciel#

Wczoraj sprzedałam swój produkt, dzisiaj otrzymałam wiadomości z konta serwisant_iwona, że potrzebna jest weryfikacja do wypłaty środkow z przeprowadzonej transakcji, prosiła o podanie kodu blik i chciała niby 100 albo 67% kwoty sprzedaży aby przesłać jej blikiem w celu sfinalizowania weryfikacji.

Śmierdzi oszustwem, zgadza się?

 

oznacz moderatorów