anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność anulowana

MAMY ROZWIĄZANIE!
PBmarket
#7 Wielbiciel#

W jednej z transakcji od jakiegoś czasu widzę "płatność anulowana". Czy to oznacza, że klient zrezygnował z zakupu? Co powinniśmy zrobić  z takim zamówieniem? Kontaktować się z klientem, czekać aż sam ponowi płatność czy zwracać się do Allegro o załatwienie tej kwestii? Ile ma czasu na rozwiązanie tego problemu?

Dopiero rozpoczynam przygodę z Allegro i pierwszy raz mam taką sytuację. Będę wdzięczna za podpowiedź.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Płatność mógł anulować kupujący, ale mógł ją też anulować pracownik PayU. Jeśli kupujący nie ponowi płatności i pieniądze nie dotrą, po 7 dniach wystąp o zwrot prowizji.

Zasadniczo, samo anulowanie płatności nie oznacza odstąpienia od umowy.

oznacz moderatorów
ASTA07
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam taką samą sytuację. Czy muszę czekać 7 dni jeżeli kupujący zrezygnował z płatności? Zależy mi na czasie, by sprzedać produkt przed świętami

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@ASTA07 
Sprzedawca ma możliwość zastrzec w ofercie termin płatności po upływie którego może wyznaczyć Kupującemu termin dodatkowy po bezskutecznym upływie którego Sprzedawca ma prawo od umowy odstąpić.
Jeżeli w ofercie nie został zastrzeżony przez Sprzedawcę inny termin płatności to obowiązuje ten z Regulaminu Allegro: 7 dni (o ile to "Kup teraz" na Allegro, a nie na AL)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
ASTA07
#8 Zapaleniec#

Oferta była na AL przez kup teraz. Skontaktowałem się z kupującym i jutro ma dokończyć transakcję. Temat Zamknięty. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
Bogusfin
#9 Pomysłodawca#

Allegro lokalnie. Też tak mam, płatność anulowana, aukcja mi znikła, napisałem do kupującego to łaskawie odpisał że się pomylił. Czy kupujący może tak bezkarnie się bawić w anulowanie zapłaty a sprzedający ma przez to wyłączoną aukcję na 7 dni ?

oznacz moderatorów
Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Bogusfin

Może.

oznacz moderatorów