anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność PayU rozpoczęta, a klient zrobił standardowy przelew

otoseo
#8 Zapaleniec#

Witam

 

Co w sytuacji gdy klient rozpoczął płatność PayU, ale gdy do niej przeszedł, jak mówi "chciał zapłacić przelewem tradycyjnym" i się wycofał, po czym zrobił zwykły przelew na moje konto.

Dla mnie wszystko jest ok, pieniądze już dostałem, ale na allegro wisi jako nieopłacone oraz w Inpost nie mogę zaimportować sobie danych do wysyłki - wykrywa klienta w zakładce IMPORT Allegro, ale gdy próbuję zlecić wysyłkę dostaję błąd że nie znaleziono takiej transakcji.

 

Czy da się to jakoś załatwić?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

Zasadniczo klient nie ma obowiązku płacić przez pośrednika, może zapłacić normalnie, wtedy realne pieniądze otrzymujesz na konto szybciej. Przy płatności przez Allegro Finanse dostajesz tylko info o wpłacie.  Jeśli masz  z tego powodu problemy, to winne jest Allegro. Kupujący powinien otrzymać towar zgodnie z zawartą umową.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zaimportujesz zmieniając w managerze paczek status nanieoplacone .

oznacz moderatorów

otoseo
#8 Zapaleniec#

Właśnie że nie. 

Widzę to zamówienie (po wyfiltrowaniu na nieopłacone).

Jest data i nick, brak numeru. Ale podaje to, które ma na koncie allegro ustawione, klikam przygotuj i wyskakuje taki komunikat:

[edycja]

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@otoseo Ładnie to tak podawać nr telefonu klienta?😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

otoseo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Wszystko zamazałem, a numer w okienku przeoczyłem.

 

Pozgłaszałem od razu post do usunięcia przez Allegro i tak samo zgłosiłem zdjęcie na prnt.cs   - to drugie było szybsze

 

btw. Przydałaby się możliwość kasowania/edycji postów tutaj na allegro, jak na każdym normalnym forum

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@otoseo Jest taka możliwość w ciągu 10 minut.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

To nie jest niestety "normalne" forum.

Wszędzie odpowiedzi pojawiają się po kolei  - można cytować tekst, do którego się odnosi odpowiedź, ale tak czy siak jest to ostatni post w dyskusji, no i nie przychodzą powiadomienia póki się nie zajrzy do wątku.

Ale nie... po allegrowemu będzie lepiej.

Brałam udział w dyskusji o najnowszym utrudnianiu sprzedającym pracy czyli o  tzw produktywizacji. po 50-tym powiadomieniu dałam sobie spokój i przestałam śledzić cały wątek

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To prawda, stare Cafe Allegro było znacznie bardziej przejrzyste, logicznie zorganizowane i przyjazne. To miejsce przypomina Allegro Lokalnie, czyli powrót do jaskini. Niestety Cafe Allegro zlikwidowano w pośpiechu, gdy ilość "afer", "przekrętów", skandali obyczajowych, także z serwisem i jego pracownikami w tle, przebrała miarę.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 Tutaj też można cytować, ale dopiero podczas edycji posta pojawiają się odpowiednie przyciski na pasku narzędziowym (których nie ma podczas jego pisania).
Posty mogą wyświetlać się po kolei, pod warunkiem że włączysz sobie układ liniowy w ustawieniach https://spolecznosc.allegro.pl/t5/user/myprofilepage/tab/user-preferences:linear-format

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@Knowherenie bardzo rozumiem?

Od wielu lat bywam na różnych forach i nigdzie takich rzeczy nie spotkałam 😞

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@KnowhereTego nie rozumiem: Tutaj też można cytować, ale dopiero podczas edycji posta pojawiają się odpowiednie przyciski na pasku narzędziowym (których nie ma podczas jego pisania).

Układ sobie już zmieniłam

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 Gdy piszesz jakiegoś posta, to tuż nad boxem w którym wpisujesz jego treść, masz pasek narzędziowy z przyciskami do różnych funkcji (które służą do formatowania tejże treści). Niestety, jest to tylko kilka podstawowych narzędzi. Pełna ich lista pokazuje się dopiero wtedy, gdy edytujesz swojego posta (co jest możliwe przez czas do 10. minut od jego opublikowania).

EDIT
I wtedy można zrobić np. tak😏

@AGLOPRIMA2 napisał(a):

Tego nie rozumiem: Tutaj też można cytować, ale dopiero podczas edycji posta pojawiają się odpowiednie przyciski na pasku narzędziowym (których nie ma podczas jego pisania).

Układ sobie już zmieniłam

Niemniej jednak jest to dość upierdliwe rozwiązanie (jakby nie można było od razu dać przycisku typu "odpowiedz cytując" albo pełnego paska narzędzi już podczas pisania posta, a nie dopiero w trakcie jego edycji).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@KnowhereDziękuje!

Ale i tak będę się upierała, ze nie jest to normalne forum 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 Nie ma za co:)
No nie da się ukryć, nie jest to zbyt przyjazny silnik (dziś widzę znowu coś zaktualizowali, ale o tym będzie w innym miejscu).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

otoseo
#8 Zapaleniec#

Klient oczywiście otrzyma towar. Z tym, że mam jeszcze chwilę czasu na realizację postanowiłem się dopytać tutaj.

 

Inaczej będę musiał wysłać paczkę jako standardowy kurier Inpost a nie Allegro kurier Inpost i zapłacę więcej po prostu, tylko dlatego, że nie mogę zintegrować zamówienia z managerem paczek inpost, a nie ma żadnej opcji ustawienia w Zamówieniach Allegro, że np. klient zapłacił, sprawa załatwiona.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Inpost od wczoraj ma problemy z systemem , spróboj później .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zmień na płatność rozpoczęta , powinno iść

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Ze dwa dni temu miałam dokładnie taka transakcję.

Import poszedł bez problemu, z zakładki nieopłacone. Nie podstawia się tylko nr telefonu klienta  - trzeba go wpisać ręcznie z danych jakie widać w zamówieniach

oznacz moderatorów

otoseo
#8 Zapaleniec#

niestety się nie da - nawet po wpisaniu nr z zamówienia

https://prnt.sc/tic9hp

oznacz moderatorów