anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkę traktujemy jako nadaną w momencie, gdy kurier ją zeskanuje

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Zmieniliśmy moment, w którym traktujemy paczkę jako nadaną w Paczkomatach i Punktach Obsługi Klienta InPost oraz punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej). Nowe zasady obowiązują od dzisiaj - 24 maja 2021 r. 

Teraz paczka zmienia status na “W drodze”, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika. 

Paczkę należy umieścić w Paczkomacie lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika. Po tej godzinie kurier odbiera i skanuje paczki. Gdy paczka będzie zeskanowana w zadeklarowanym przez Was czasie wysyłki, deklaracja zostanie spełniona. Jeśli dostarczycie paczkę do Paczkomatu lub punktu odbioru w zadeklarowanym czasie wysyłki, ale zostanie ona zeskanowana już po upływie tego czasu – deklaracja nie będzie spełniona.

Jeśli zanosicie paczki na pocztę, traktujemy je jako nadane już w momencie przekazania ich pracownikowi w okienku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

Czegoś nie rozumiem. Kurier DPD codzienne jest u mnie około godziny 14:00. W godzinach godziny granicznej jest  że niby do 11:00.  Ja mam ustawioną godzinę 13:30 dla paczek wychodzących w ten sam dzień kurierem DPD. Czyli co ? Jak nie podjedzie do 11:00 to już będzie nadana paczka "za późno" ? Bo wiadomo że skanuje jak jest około 14:00. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@GermanRc Zmiana dotyczy Paczkomatów i Punktów Obsługi Klienta InPost oraz punktów odbioru (z wyłączeniem Poczty).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

no tak ale zaraz taka sama sytuacja pewnie  będzie dotyczyć kurierów więc wole się upewnić.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@nat_not  właśnie odnośnie poczty

Pani skanuje paczki przy mnie w okienku. Niestety czasem zmiana statusu w trackingu to nawet 3-4 godziny [przynajmniej tak było bo ostatnio nie mam czasu śledzić). To akurat wina systemu poczty. Wiec teraz pytanie: Czas wysyłki sie liczy od momentu zeskanowania czy też od momentu kiedy paczka zmieni status w systemie pocztowym jako dostarczona do punktu??? Bo to może być sporta różnica czasowa.

No i druga rzecz. Zdarza sie że czasem kurier podjeżdza i nie dziala Mu skaner. Wówczas liczymy ilośc paczek on mi podpisuje i paczki sa skanowane dopiero kiedy konczy trase i wróci na oddział. Czyli że wówczas czas nadania bedzie liczony dopiero od 19 czy 20?

Hmm czyli jelsi mając czas wysyłki 24h z wysyłką tego samego dnia do godz 10 to: klienci którzy kupia w danym dniu miedzy 10 a 18 a paczka wyjedzie nastepnego dnia i zostanie zeskanowana po 19 w inposcie to wszystkie te paczki będą psuły statystyki ??? Mimo że de facto pojadą o czasie ????

 

Bo mimo że zmiana ma dotyczyć POPów  i paczkomatów mam wrażenie że odbiory kurierskie też ucierpią. Tam też są paczki skanowane

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_ 

  Jak znam życie to liczy się pewnie moment pojawienia paczki w systemie PP.

U mnie z kolei na poczcie zostawiam paczki i skanowane są dopiero jak nadejdzie ich kolejka, często w okolicach godziny 15. Dlatego już dawno zadeklarowałam wysyłkę w ciągu 48 godzin i śpię spokojnie 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Odpowiedź na Twoje wątpliwości znajduje się w komunikacie - paczka zmienia status, gdy jest zeskanowana i otrzymujemy informację o tym od przewoźnika. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Serwis_KospelWAW
#9 Pomysłodawca#

Ja mam niedaleko Oddział InPost-u gdzie zjeżdżają wszyscy kurierzy z rejonu. O godz. 16-18 podjeżdżam pod bramę, zatrzymuje pierwszego nadjeżdżającego kuriera i oddaje mu paczki, on skanuje i po 2-3 minutach lądują w sortowni In postu. Są to głownie paczki przewidziane do nadania w paczkomacie. Na następny dzień paczka jest już doręczona. W ogłoszeniach mam podaną graniczną godzinę 14:00.  Jak będzie mi zaliczona taka dostawa ?  W terminie czy poza terminem?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Serwis_KospelWAW W terminie, jeśli paczki są dostarczane do godziny granicznej przewoźnika.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not 

 Jeśli dostarczycie paczkę do Paczkomatu lub punktu odbioru w zadeklarowanym czasie wysyłki, ale zostanie ona zeskanowana już po upływie tego czasu – deklaracja nie będzie spełniona.

Czas graniczny jest godzina 16 i rozumiem że jak kurier podjedzie do sklepu o 16:10 i zeskanuje paczki to rozumiem że nie załapie się szybkie nadanie i zwrot 0,99 lub 1,99 ?

Paczki pocztowe trzeba nadać do godziny 15 ? kto to wymyślił ?

Oj grzebiecie w bombie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Tak, paczki zeskanowane po 16 spełniają warunek. Jeśli chodzi o godzinę graniczną dla Poczty Polskiej, nie mamy na jej ustalenie wpływu.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not a tu wasz fulfilment  jak znam życie będzie miał do godziny 20 😞  widzę że się szykujecie do zmuszenia sprzedawców do przejścia na Wasze magazyny 😞

Czyli rozumiem że jak mam nadanie do godziny 13 a kurier zabierze paczki po 16 ( mimo że wyjeżdżają w ten dzień i na drugi są w paczkomacie ) to lecą mi statystyki ?  bo strasznie nie zrozumiałe jest to dla mnie ?

Zamiast ułatwiać to non stop kłody pod nogi, już coraz mniej mi się chce śledzić zmiany i kilka razy w roku dokonywać zmian i kombinacji żeby spełnić Wasz wymagania, naszym kosztem walczycie o pozycję z konkurencją 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Jeśli godzina graniczna w InPost dla Twojej strefy to 16:00, wszystko jest w porządku. 

Może ten przykład rozjaśni całą sprawę:

Kupujący składa i opłaca zamówienie w poniedziałek o 10:00. Deklarowany czas wysyłki: 24 godziny. Czas na nadanie przesyłki: wtorek (kolejny dzień roboczy) do 23:59. Godzina graniczna InPost dla strefy, w której sprzedający nadaje przesyłki: 16:00.

  • Sprzedający umieszcza paczkę w Paczkomacie w poniedziałek o 18:00. Kurier odbiera i skanuje paczkę następnego dnia, we wtorek po godzinie 16:00. Sprzedający nadał paczkę zgodnie ze swoją deklaracją czasu wysyłki.
  • Sprzedający umieszcza paczkę w Paczkomacie we wtorek o 18:00. Kurier odbiera i skanuje paczkę kolejnego dnia, w środę po godzinie 16:00. Sprzedający nie nadał paczki zgodnie ze swoją deklaracją czasu wysyłki.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not mój przykład 

Mam nadanie tego samego dnia do 13, klient kupuje o 12 a kurier zabiera ( skanuje ) paczkomaty ze sklepu o 16:05, dostanę zwrot 0,99 zł i statystyki  mi nie polecą czy muszę nadać do 16:00 ( zeskanować ) 

Nic nie rozumiem już jestem zmęczony tymi ciągłymi zmianami, chyba wrócę do nadań 3 dni bo szkoda czasu i nerwów 🙂  nie wiem co ta zmiana ma wprowadzić prócz zamieszania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Deklaracja będzie spełniona. Wyślesz tego samego dnia, bo kurier zeskanuje przesyłkę zgodnie z godziną graniczną InPost (pod warunkiem, że dla Twojej strefy jest to faktycznie 16:00).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czytam i dalej nie trybię . Mam ustawioną godzinę graniczną dla zakupów na 12:00 , kuriera zamawiam na godz 14:00 - 19:00 . W mojej miejsowości godziną graniczną jest 16:00  , kurier skanuje przesyłki o 17:00 (czasem jest później ) .   ....i

Teraz pytanie,, Jak będą zaliczone te przesyłki ,, doręczenie w dniu następnym .??

oznacz moderatorów

matrix-met
#7 Wielbiciel#

Klient zakupił towar w poniedziałek około godziny 12 ustawioną mam dostawę na 24h.  Zapakowany paczkę dostarczę do magazynu inpost we wtorek około godziny 19 . Paczka zostanie o 19 zeskanowana i pojedzie sobie w trasę. W środę będzie w paczkomacie. Godziną graniczną jest 16 ale osobiście dostarczam do magazynu i co wtedy? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@matrix-met to się nie załapiesz 😞 musiała by być zeskanowana we wtorek do 16 😞 i masz po statystykach 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

kostas11 No właśnie. Ktoś w końcu się zdobył na odwagę.

"...Jeśli godzina graniczna..."

"...Sprzedający umieszcza paczkę..."

"...Sprzedający nadał paczkę..."

"...skanuje paczkę..."

Mam uczulenie... Idę się "wysmartać" 🤣

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

W takim razie na skróty (wysyłka 24):

- zamówienie: godzina 12

- wysyłka w ten sam dzień: do godziny 14

- paczka w POPie: godzina 13

- godzina graniczna: 14 (w inpost)

- skan przez kuriera: 16

Deklaracja spełniona? Paczka nadana w terminie? Nie spadają statystyki?

oznacz moderatorów