anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paragon/faktura dla towaru z programu Allegro Ceny

mi-point_pl
#7 Wielbiciel#

Na jaką kwotę wystawiam klientowi paragon jeżeli zakupił towar który uczestniczy w programie Allegro Ceny.

Towar kosztuje 100zł, klient za towar zapłacił 95zł, a allegro dołożyło mi 5 zł. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

A3dam
#19 Nestor#

@mi-point_pl 
95zł.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
Nie.
O 5zł. Allegro pomniejszy rachunek wystawiany sprzedawcy na koniec miesiąca, sprzedawca nie musi dokumentować przychodu, którego nie uzyskał (udokumentuje to Allegro w fakturze miesięcznej pomniejszonej o 5zł.).
Innymi słowy: sprzedawca ma o 5zł. mniejszy przychód (95zł. zamiast 100zł.) ale o 5zł. zmniejszą się również jego koszty.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam masz rację, byłem przekonany że rozliczają to tak jak kiedyś smart 🙂  dodają od siebie przy płatności 

Czyli jak pomniejszają rachunek to masz rację wystawia paragon na 95 zł !!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
byłem przekonany że rozliczają to tak jak kiedyś smart - dodają od siebie przy płatności 

Tym dodawaniem "od siebie" przy płatności pogrążyli kiedyś niemałą część mniej zorientowanych kupujących-przedsiębiorców.
Sprzedawca wystawiał kupującemu (w dobrej wierze i zgodnie z zasadami) fakturę na całą otrzymaną kwotę, a kupujący-przedsiębiorca miał prawo do odliczeń (VAT, koszty) tylko tej części faktury, którą sam opłacił.
Jak ktoś prowadził księgowość samodzielnie (i nie znał wszystkich zawiłości podatkowych), albo nie przekazał do biura rachunkowego kompletnej informacji, że część faktury opłacił "sponsor" - to miał problem przy kontroli (a skarbówka dość szybko wyczuła "interes").
Teraz pozostało im tylko hodować przez 5 lat niezgłoszone do opodatkowania przez kupujących przychody w postaci korzyści ze SMART!-a bo polityka informacyjna Allegro jest taka, że tylko znikoma ilość kupujacych - osób korzystających ze SMART!-a deklaruje w rocznym PIT osiągnięte korzyści SMART!

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam to ja wiem dlatego od razu przyszło mi ta myśl żeby nie wystawiał na całą stówkę, najwięcej problemów to miały kiedyś spółki bo nic im się nie zgadzało 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
Ta "stówka" to istnieje tylko wirtualnie w świadomości sprzedającego (za tyle chciałby sprzedać rzecz). Natomiast Allegro obejmując tę ofertę programem Allegro Ceny zmienia cenę oferty na 95zł. - i taka wartość istnieje realnie w ofercie.
Tak jest na razie. Docelowe plany są takie jak ze SMART!-em: Allegro obniży o 5zł., a odda np. tylko 2.50zł.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów