anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Permanentne usuwanie aukcji

_Valsharess_
#8 Zapaleniec#

Cześć!

Ostatnio Allegro permanentnie usuwa moje aukcje podając jako powód nieregulaminowe miniaturki.

Wystawiam produkty w kategorii Kolekcje i sztuka > Rękodzieło > Przedmioty ręcznie wykonane, której według regulaminu nie obowiązuje białe tło. Zresztą widać to w całej kategorii rękodzieło, że większość produktów go nie posiada.

W odpowiedzi na usunięcie pracownicy Allegro piszą, że błędnie oznaczyli powód usunięcia i, że jednak w tekście są nieregulaminowe sformułowania, które od razu poprawiam. Mam wrażenie, że po usunięciu ktoś na siłę wyszukuje punktu zaczepienia bo po poprawkach okazuje się, że kolejnym razem inny fragment jest nieodpowiedni.

W tym momencie po kolejnym usunięciu pracownik upiera się, że muszę mieć białe tło podając regulamin, w którym jak wół jest napisane, że kategoria moich aukcji jest wyłączona z tego obowiązku.

Czy mogę się dowiedzieć czy każdy użytkownik jest traktowany tak samo? Czy da się jakoś wyegzekwować aby zaprzestano tego ciągłego usuwania ofert i pracownicy przestali bezmyślnie klikać i usuwać oferty bez weryfikacji?

Czy ktoś też miał taką walkę z Allegro?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

To kontynuacja tego wątku; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/nieprawid%C5%82owe-miniaturki/m-...

Niby sprawa wyjaśniona, a jednak nie. Moim zdaniem ktoś się na Ciebie uwziął. Znacznie poważniejsze naruszenia zasad są na Allegro powszechne i takich ofert nikt nie tyka.

oznacz moderatorów

_Valsharess_
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, chodzi o te samą aukcje. Już nie wiem co mam zrobić a dzisiejsza odpowiedz pracownika zwaliła mnie z nóg.

 

"W przypadku oferty numer 9086844517, proszę aby zmieniła Pani tło miniaturki na białe. Miniatura oferty musi przedstawiać przedmiot sprzedaży na jednolitym białym tle o kolorze (RGB 255. 255. 255).
Wysyłam link z informacjami, kiedy nie obowiązuje białe tło na miniaturce:
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/standardy-stosowania-miniatur...
Warto zweryfikować pozostałe Pani oferty pod tym kątem. "

 

Nie rozumiem, pracownik załącza mi regulamin w którym jasno jest napisane, że moja kategoria nie musi mieć białego tła.

Do tego dodaje żebym zmieniła też wszytskie inne aukcje więc już sie boje, że zaraz przystąpi do ich usuwania.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Złóż zażalenie na działanie pracowników usuwających oferty, napisz do ich przełożonego przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@_Valsharess_miałem to samo rok temu, sprzedaję znaczki dla kolekcjonerów, gdzie towar prezentuje się na czarnym tle, żeby było widać kontrast, ząbkowanie znaczków itp. sprawy techniczne związane z kolekcjonerami. W tej kategorii również nie obowiązuje białe tło, ale ...

Aukcje były usuwane dzień w dzień (konkurencja która się nudziła zgłaszała mi aukcje niezgodne z regulaminem) walka z Allegro to walka z wiatrakami, każdy konsultant pisał w odpowiedzi inny powód usunięcia aukcji (jeden podał cytat z aukcji "zdjęcie przykładowe" co jest zabronione według regulaminu, inny zły kolor tła, jeszcze inny że w opisie aukcji był podany numer konta do wpłaty, inny jeszcze wspominał że niezgodne jest zamieszczenie sformułowanie "aby nie było nieporozumień zadaj pytanie sprzedającemu przed zakupem" i takie tam podobne duperele.

Zacząłem stosować białe tło i problemy się skończyły, mimo, że do dzisiaj filatelistyka jest wyłączona z białego tła.

Wiem, produkty Twoje i moje źle się prezentują na białym tle, ale paradoksalnie wyszło mi to na dobre, moje aukcje na białym tle znalazły się na pierwszych stronach w kategorii i sprzedaż znacznie wzrosła, od roku stosuję tylko białe tło i nie narzekam.

oznacz moderatorów