anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsza sprzedaż, kompletnie się pogubiłem

amszaspant
#8 Zapaleniec#

Hej Wszystkim, jestem starym "kupującym" na Allegro i nigdy nie miałem problemów, raz jeden przyszło mi do głowy coś sprzedać i kompletnie się pogubiłem:

- dostałem maila, że mój towar został zakupiony i opłacony,

- nie odnotowałem jednak żadnej zmiany finansowej na koncie,

- w zakładce ze sprzedanymi przedmiotami widnieje jednak info, że ten przedmiot został opłacony,

- co ciekawe jednak przedmiot można nadal wyszukać jako gotowy do kupienia...

- mimo wszystko wysłałem przedmiot kupującemu nie robiąc tego jednak przez Allegro, ale poprzez własną aplikację Inpost.

Przyznam, że zupełnie nie wiem co się stało. Co zrobiłem źle? Dlaczego przedmiot nadal widnieje jako oferta sprzedaży? Kiedy otrzymam swoje pieniądze?

Być może moje pytania są naiwne i wynikają z mojej ignorancji w roli sprzedawcy Allegro, jednak nigdzie na stronie nie zauważyłem sensownego źródła informacji dot. takich tematów - chatu, infolinii, maila. Pytam więc Was, może ktoś mi pomoże. 

Będę zobowiązany!

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Sprawdz allegro -> moja sprzedaż --> sprzedaż --> środki i historia operacji i tam wypłacasz pieniądze za sprzedane przedmioty, a co do tego że przedmiot nadal wisi ? moze w formularzu zaznaczyłeś że masz kilka sztuk ?

 

oznacz moderatorów

amszaspant
#8 Zapaleniec#

Dzięki! Kurcze, nie wpisywałem, że mam więcej egzemplarzy...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@amszaspant środki z tej sprzedaży są w tej zakładce.  Zostaną wypłacone, zgodnie z Twoimi ustawieniami w piątek, na Twoim koncie zaksięgują się do końca następnego dnia roboczego.
W ofercie widoczna jest informacja o jej zakupie. 
Jeśli masz dodatkowe pytania, podziel się nimi proszę na forum, chętnie pomożemy 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

amszaspant
#8 Zapaleniec#

Hej,

wielkie dzięki za informację! W takim razie cierpliwie poczekam na przelew:)

Jeśli zaś chodzi o ofertę to z poziomu mojej wyszukiwarki ona nadal jawi się jako aktywna - mogę kliknąć "kup i zapłać" i jest moja... Może zniknie za czas jakiś:)

Raz jeszcze podziękowania!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A konto do wypłat aktywowałeś?

oznacz moderatorów

amszaspant
#8 Zapaleniec#

Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego. Coś mi się wydaje, że nie przeczytałem jakiegoś baaardzo długiego tutoriala:) A gdzie znajdę opcję aktywacji tego konta?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

amszaspant
#8 Zapaleniec#

Dziękuję raz jeszcze @LEW433 !

 

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Pod ilością sztuk jaką wystawiasz jest checkbox "po zakończeniu wystaw ponownie ofertę z pełną liczbą sztuk

Ofertę wznowimy ze stałą liczbą sztuk niezależnie od tego, ile przedmiotów sprzedasz."
Jeśli go zaznaczyłeś, to będzie się wznawiać. Musisz zakończyć ofertę. 
*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

amszaspant
#8 Zapaleniec#

Masz rację. Jak widać wystawianie towaru na Allegro przerasta mnie w każdym wymiarze.

Dzięki!

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Ee tam, nie ma co się poddawać, trzeba tylko uważnie wszystko czytać, a to wymaga nieco czasu 😉 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@amszaspant wypłaty na Twoim koncie są aktywne, więc nie musisz ich aktywować. 
Widzę, ze wczoraj została zlecona wypłata na konto, więc dzisiaj do końca dnia środki wpłyną na Twoje konto bankowe. 
Nie masz już żadnych aktywnych ofert 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

amszaspant
#8 Zapaleniec#

TAk, już chyba powoli zaczynam ogarniać dzięki Waszej pomocy! Dzięki raz jeszcze!

oznacz moderatorów