anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsze koty za płoty

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Rozpoczęliśmy kolejny dzień testów w Allegro Gadane. Część z Was dała się poznać już wczoraj - super, że tak chętnie pisaliście. To miejsce dla Was, dlatego cieszymy się, że już teraz kształtujecie je zgodnie z własnymi potrzebami. 

Tych, którzy tylko się rozglądają, zachęcamy do aktywności. Nie zostawajcie w tyle za @MC_Liberty czy @misia_la, którzy już dzisiaj mogą się pochwalić rangą #7 Wielbiciel#. Gratulujemy wszystkim nowych rang, a nieśmiałych zachęcamy, żeby dali znać, że są tu z nami. 

Czy na tym etapie jesteście już w stanie powiedzieć, że bardziej interesuje Was możliwość wymiany opinii czy może szukacie wśród sprzedających pomysłu na usprawnienie własnej działalności w Allegro? Czy opcje przyznawania “W punkt!” i akceptowania postów są dla Was czytelne? Czy podział na trzy kategorie (Dla sprzedających, Dla kupujących oraz Blog Społeczności) w wystarczający sposób porządkuje tematycznie społeczność?

Każda opinia będzie dla nas cenna.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@nat_not 

Halo, halo ja tez mam range #Wielbiciel 😎

Podział na kategorie powinien być większy. Powinna się znaleźć sekcja "Pomoc" dla tych co szukają ogólnie pomocy związanych z Allegro (problemami w serwisie (jak coś nie działa). Sekcje tematyczne takie jak Komputery i może osobna grupa tematyczna do luźnych rozmów, żeby społeczność się poznała (na nowa społeczność, a stara gwardia mogła tu powrócić 😉

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Zgadza się. Nie wymieniłam wszystkich z nowymi rangami, ale wszystkim gratuluję 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Jam też Wielbiciel 😎

Wydaje mi się że nie unikniecie : Mydelniczki ( lub jej mutacji) a już to widać po blogu i wg mnie formuła blogu jest do sporej modyfikacji ( drzewo, zakładanie wątków, itp)

Nie unikniecie chyba również uczestnictwa adminów opiekujących się poszczególnymi sprawami jako supportu do wypowiedzi użytkowników. Musicie dopracować również formę szukania postów tak aby nie zakładać podobnych ( zwłaszcza gdy odpowiedź już jest)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash 

Dokładnie. Sporo do modyfikacji jest. To może zacząć działać, ale musi być większy udział adminów. Sekcja pomocy, dział do "gadania o byle czym".

Sporo tu jeszcze pracy.

oznacz moderatorów

MC_Liberty
#8 Zapaleniec#

Ja to widzę raczej jako bezpośrednie miejsce do  - ogólnie rzecz ujmując - ulepszania i Allegro i współpracy z nami.
Ja rozumiem, że to kupujący Was utrzymują, ale kupujący się nie pojawią na Allegro jeśli nie będzie odpowiedniego poziomu "współpracy" ze sprzedającymi i ich ofert.
Pisząc o swoich doświadczeniach: sporo nowych rozwiązań jest fajnych, część wymaga dopracowania, cześć rozwiązań - delikatnie rzecz ujmując - trąci myszką.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

"Pisząc o swoich doświadczeniach: sporo nowych rozwiązań jest fajnych, część wymaga dopracowania, cześć rozwiązań - delikatnie rzecz ujmując - trąci myszką." 

@MC_Liberty A podasz nam jakieś konkrety?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MC_Liberty
#8 Zapaleniec#

Witam,

Trąci myszką system ocen - temat wielokrotnie podnoszony przez sprzedawców.
System jest nieadekwatny, pozwalający oceniać rzeczy, na które wpływ ma kupujący (vide cena przesyłki) co nie powinno być przedmiotem oceny.

Nie mnie oceniać z kogo czerpiecie wzorce, ale od jakiegoś czasu Allegro zatraciło swój charakter - zapewne to nie tylko wina samego Allegro, ale i czasów.
Przeładowanie treściami reklamowymi, utrata intuicyjności zakupów (wielokrotnie podnoszone przez sprzedających zakupy kilka razy tego samego produktu przez tego samego kupującego - coś jest nie tak, skoro kupujący nie może załatwić tego za pierwszym razem od A do Z).

Są kategorie prawie zapomniane przez Allegro i nie rozwijane, choć w tychże kategoriach nastąpił spory rozwój i przydałoby się je choćby na szybko zaktualizować i uporządkować.

To tak na gorąco.

Przydałby się osobny dział poświęcony propozycją usprawnień i modyfikacji - proszę się nie gniewać, ale nie macie monopolu na dobre pomysły - warto czerpać z tych najlepszych podsyłanych przez sprzedawców.

To tak przy porannej kawie.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

Nie mam doświadczenia z Cafe, dlatego Społeczność, która tu powstaje postrzegam jako nowość, nie mając odniesienia do tego, co było. Uważam jednak, że przydałoby się miejsce na luźne tematy, tzw. o niczym - na odstresowanie, zabicie czasu (jeśli ktoś cierpi na nadmiar to przyjmę jego nadstan czasu;) ), ponarzekanie, pośmianie, może nawiązanie jakichś relacji. Powtórzę też za innymi : czekam na jakąś kat. typu Pomoc, gdzie będzie można uzyskać publicznie odpowiedź na różne ogólne zagadnienia, a gdzie będzie niejako nadzór Adminów, bo nie na wszystkie pytania są w stanie odpowiedzieć użytkownicy. Myślę, że sprzedawcy szukają tu zarówno opinii innych na różne tematy, ale pewnie chcieliby też znaleźć natchnienie, jak ulepszyć to, co już mają - przynajmniej ja tak uważam...

oznacz moderatorów

dsp
#9 Pomysłodawca#

Ale to wszystko już było...

Najogólniej rzecz ujmując mieliśmy wielki telewizor LED z AmbiLightem i dużym pakietem kanałów, a teraz cofnęliśmy się do epoki czarno-białego Neptuna 12 cali, z dostępnym programem pierwszym i drugim...

Ci, którzy nie nie mieli nigdy do czynienia z wielkim, kolorowym telewizorem - teraz się cieszą z małego i czarno-białego ekranu, bo spiker mówi, rusza się i go słychać, (przecież to jest super nowość!), bo nie mają punktu odniesienia... 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Trafiłeś "W Punkt". Co co nie znają dawnej Społeczności Allegro nie mają puntu odniesienia. Ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami będzie dało się stworzyć choć namiastkę tego co było.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Jaaaa chceeee na mydelniczkeeeeeee 😪

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

ja teeeeż  i DiR poproszę

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Hm.. Odpowiedziałem na jedno Twoje pytanie w wątku Oli, zajrzyj tam. Reszta, w skrócie -

Zawsze interesuje mnie wymiana opinii czy usprawnienie działalności, ale nie w tym celu zainteresowałem się obecnym Cafe (sorry, dla mnie to zawsze będzie Cafe, a nie jakieś "Gadane". To ostatnie brzmi mi jakoś niepoważnie). Ale powody pozwolę sobie zachować w tajemnicy.

Opcje przyznawania "w punkt", jako forma e-nagrody jest ok, przecież sprawdza się na wszelkich portalach społecznościowych. Kolekcjonerzy tychże są wszędzie. Problem jeno w tym, że "w-punkty" mogą np. dostawać wpisy nie mające większej wartości merytorycznej, za to trafiające w gusta czytających. Ale w sumie co mi tam.. 😉

Podział na 3 (a w zasadzie na 2, jako że Blog nie jest "nasz:) kategorie jest zbyt ubogi. Rozumiem, że w przypadku dużego zainteresowania Cafe, możecie dołożyć kolejne, by trafiać w gusta użytkownika. Tyle że sporo ludzi, przyzwyczajonych do innych portali, wejdzie, spojrzy, westchnie - i wyjdzie. I nie wróci, nie widząc dla siebie miejsca do popisania. Myślę, że warunkiem osiągnięcia przez to forum sukcesu jest jednak dopasowanie się do oczekiwań usera; próba dopasowywania userów do własnych oczekiwań jest  - delikatnie mówiąc - nierozsądna. Odpowiadam więc -  moim zdaniem trzy kategorie absolutnie nie będą w stanie uporządkować tematycznie społeczności. Już widać, że brakuje miejsca dla radosnej twórczości i pisania popierdółek różnej treści, w tym powitań i zapytań o pogodę, kurde 😉 A to jeden dzień. Lepiej sprawdzą się chyba jednak fora tematyczne, na razie bez szczegółowych podziałów. Kilka, ogólnych, dopóki nie rozruszamy towarzystwa. A dalej...się zobaczy, co wyjdzie w praniu. I tu prośba - nie piszcie z góry, że "Się nie da, nie, bo nie ". To już przerabialiśmy kiedyś i wszystkim nam wyszło to bokiem 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

O tym mówiłem od początku. Fora tematyczne. To się sprawdzi. Jak to będzie miało wyglądać w ten sposób to nie wróżę zbyt długiego życia i ludzie to przyjadą na chwile i odejdą.

Musi tu być więcej życia.

oznacz moderatorów