anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Platnosci24 a wysylka

131181
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie kupujacy zakupil produkt i oplacil przelewem24 na moim koncie allegro widnieje platnosc rozpoczeta 0zl z 59zl . Czy mam obowiazek wyslac towar odrazu czy mam prawo czekac az pieniadze zaksieguja sie na koncie allegro? Dodan ze wysylam towar droga wlektroniczna .

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Towar wysyła się, gdy na Allegro Finanse pojawi się wpłata. Płatność rozpoczęta nie oznacza, że kupujący zapłacił. Status powinien być zakończona. Jeśli już wysłane, to raczej nie zapłaci, ale poczekaj jeszcze.

oznacz moderatorów

131181
#8 Zapaleniec#

Nie wyslalem jeszcze ale pytam bo nie bylem pewny bo kupujacy strasznie naciska na wysylke natychmiast .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@131181  w żadnym wypadku nic nie wysyłaj przed otrzymaniem wpłaty, bo nie masz gwarancji, że dokonał płatności. Status rozpoczęta nie oznacza automatycznie, że będzie zakończona. Mógł rozpocząć procedurę przelewu ale jej nie dokończyć, wtedy wpłaty nie otrzymasz, a paczkę wyślesz w zasadzie za darmo. Oczywiście jeśli to uczciwy klient to zapłaci, ale nie masz gwaracji, a naciskanie na wysyłkę bez wpłaty samo w sobie jest podejrzane. Ja bym czekał, a klient jak mu zależy na towarze to niech ze swojej strony sprawdzi dlaczego status płatności nie jest "zakończona"

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

131181
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za odpowiedzi . Chcialem sie upewnic ale wydaje mi sie ze to naciagacz i tak zeruje na sprzedajacych . Oto jego nick z allegro dla przestrogi przed oszutami Client:  68998819

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Każdy cwaniak będzie naciskał na wysyłkę bez wpłaty. Nie daj się oszukać 🙂

oznacz moderatorów