Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam mam zamoar wystawić 200 sztuk olejków eterycznych sztuka 100zł czy będę musiał płacić podatek dla urzędu?
tak
@Krzysiek4156 zależy jak będziesz miał sprzedaż w ciągu miesiąca. Ale trzeba zakładać, że dużą i może okazać się, że będziesz musiał założyć działalność.
@Client:44052296 200szt olejków eterycznych ..to wskazuje na sprzedaż zorganizowaną / zarobkową
@mdrogeria zależy jak towar leży 😁
@Client:44052296 zależy od czego wg Ciebie, skoro przepisy jasno definiują znamiona działalności gospodarczej i sprzedaży prywatnej.
@Crow_Empire tak masz racje.
@Crow_Empire ale jeśli nie przekroczysz miesięcznych limitów, to nie musisz zakładać działalności, ale rozliczyć się i tak trzeba
@Krzysiek4156 Podatek tak, ale...
Ja bym radził założenie jednoosobowej działalności z opodatkowaniem ryczałtowym 3%. Wydaje się to być najbardziej opłacalne finansowo. A niewykluczone że w międzyczasie wpadną następne okazje do sprzedania.