anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poddmieniona paczka w paczkomacie

Client:65619463
#1 Nowicjusz#

Witam. Miał ktoś podobny problem i doradzi jak to rozwiązać? Otóż z paczkomatu wysłałem do klienta paczke bez etykiety w której zawartością była wkrętarka a mój klient otrzymał paczkę której zawartością jest sukienka w kwiatki. Pomocy

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:65619463 Cześć. Skontaktuj się proszę w tej sprawie z InPostem: https://inpost.pl/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:65619463 Wysłałeś bez etykiety? Po co, dlaczego? Teraz złóż reklamację  w InPost i czekaj na jej rozpatrzenie, a od klienta niezwłocznie odbierz niezgodny z opisem towar i dostarcz mu na swój koszt przedmiot właściwy. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A co to da jak przyjmie od klienta nie swoją kieckę ? I jak ma wysłać mu wkrętarkę jak nie ma i nie wie kto ją dostał .Tu powinien podpytać nadawcę tej sukienki do kogo była adresowana bo prawdopodobnie ta osoba mogła dostać wkrętarkę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Nie wiesz, co to da i nie wiesz, jak ma wysłać wkrętarkę, czyli przedmiot zgodny z opisem? Nie wiesz, że za towar, jego uszkodzenia, wady, niezgodności odpowiada przed kupującym sprzedawca, także za uszkodzenia i podmianę w transporcie? Chcesz utrudniać, co tylko się da kupującym? To lepiej daj sobie spokój z poradami na tym forum. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@xyz96 Podpowiadam tym którzy o to proszą .O pomoc prosi sprzedawca i to jemu tutaj pomagamy ,to chyba jasne .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Nie, to do mnie podpinasz swoją odpowiedź, w której pytasz, jak i co, a także strasz się utrudnić kupującemu pozyskanie towaru zgodnego z opisem. To chyba jasne? 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Myśl, bardzo Cię proszę...

Sprzedający ma kilkanaście ofert z używanymi przedmiotami. Jedyna możliwość, żeby klient pozyskał przedmiot zgodny z opisem, to doprowadzić do sytuacji, kiedy otrzyma tą konkretną wkrętarkę, którą kupił. Nie da się inaczej, niż zgodnie z sugestią @kolekcjoner608 .

Jestem pewna, że Wielka Hurtownia Nowych Wkrętarek bez problemu wysłałaby drugi identyczny egzemplarz. Ale tutaj się po prostu nie da...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Da się. Niech sprzedawca nabędzie wkrętarkę w Wielkiej Hurtowni Nowych Wkrętarek i dostarczy kupującemu towar zgodny z opisem. Jeśli sprzedał używaną, niech po zakupie nowej ją trochę poużywa 🙂 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:65619463 Skontaktuj się z nadawcą sukienki bo być może on dostał lub niebawem dostanie tę wkrętarkę .Jeśli tak się stanie to dogadajcie się między sobą i wymieńcie się przedmiotami.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:65619463 Ta kiecka, to nie twój problem i w żadnym wypadku nie odbieraj jej od klienta, byłoby to przywłaszczenie. Twój problem to wkrętarka. Rozpatrzenie reklamacji przez Inpost potrwa trochę czasu, wiec najlepiej zwróć kupującemu wpłatę. Jak Inpost znajdzie przesyłkę, to i tak wróci do nadawcy czyli do ciebie.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Warto wcześniej zapytać klienta, czy woli zwrot pieniędzy od razu, czy wkrętarkę za czas pewien (jak się znajdzie). Niech on podejmie decyzję.

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Miałem podobną sytuację i po kontakcie telefonicznym następnego dnia kurierzy odebrali przesyłki od odbiorców i przemieścili między nimi. To nawet ma tam jakąś nazwę - więc chyba nie pierwszyzna dla nich, pod warunkiem, że kurier wyjął tylko dwie paczki w których zamieszał etykiety. 

oznacz moderatorów