anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzana kupująca z Wielkiej Brytanii

MAMY ROZWIĄZANIE!
MisterEtru
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam taką sprawę. Otóż po niecałych 3 dniach od wystawienia, udało mi się sprzedać laptopa Apple na Allegro Lokalnie po dość wysokiej cenie. Okazało się, że osoba kupująca to kobieta z UK, o angielskim imieniu i nazwisku która nie mówi po polsku. Napisane że mieszka w Krakowie. Napisała że kupuje laptopa dla siostrzenicy w UK. Wybrała odbiór osobisty z płatnością gotówką i chce żebym wysłał kurierem DHL za kilkaset zł. Cena jej nie przeszkadza. Napisałem, że jeśli wcześniej zapłaci za całość, to jej wyślę. Zgodziła się i i teraz pyta 3 raz o dane bankowe. Wydaje się bardzo niecierpliwa, chce żebym odpisywał jak najszybciej.

Sytuacja wydaje mi się podejrzana. Co mam robić? Może to być oszustwo?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
br.
#21 Demiurg#

@MisterEtru  Zdecydowanie oszustka, nie ujawniaj żadnych danych bankowych czy innych, nie daj się nabrać na sprawdzanie płatności poprzez klikanie w jakieś linki.

Zerwij kontakt,  każdy wie jak się płaci na Allegro, nie musisz jej tego uczyć.

oznacz moderatorów
MisterEtru
#7 Wielbiciel#

Żadnego linka nie podała, chciała tylko nazwisko, numer konta i nazwę banku.

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

Ale w jaki sposób ona ma wyludZic dane albo kasę mając imie, nazwisko, naWe banku i nr konta? Takie dane są jawne bo są na kaZdej fakturze. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

najpierw poprosi o te dane, a potem podeśle spreparowaną stronę banku z potwierdzeniem przelewu. Jak ktoś się podpali to wyśle, bo będzie myślał, że kasa już do niego idzie, a tu zonk.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

A swoją drogą to ja też się dziwie jak można wejść na takie spreparowane sztucznie konto i nie zauważyć że jest nie tak.  Przecież to absurdalne i niemożliwe.

Pamiętam jak kiedyś pomyliłem klatki schodowe i wlazłem do nie swojego mieszkania. Szok i zdziwienie: kto do cholery mi meble poprzestawiał?

oznacz moderatorów