anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie/Wykluczenie oceny ''Zgodność z opisem''

ToylandiaBB
#8 Zapaleniec#

Cześć ! Jestem początkujący, mam niewiele ocen pozytywnych (w porównaniu do innych) , niedawno udało się otrzymać status SS. Niestety otrzymałem dwie oceny za zgodność z opisem w postaci 4 gwiazdek. Oceny ogólnie są pozytywne. W obu przypadkach wysłałem prośbę o edytowanie oceny, myślę że ładnie sformułowaną, lecz oba przypadki pozostały ''bez echa''. 

Czytałem zasady Allegro, ale wolę dopytać czy w takim przypadku jest szansa aby prosić Allegro o wykluczenie lub usunięcie takich ocen? 

Nie ukrywam że, dwie opinie gdzie brakuje po jednej gwiazdce dość dużo punktów w jakości odebrały 😞 Dlatego to dla mnie ważne. 

Z góry dzięki za wasze odpowiedzi. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

komis-bell
#21 Demiurg#

@ToylandiaBB Olej to - rób swoje, dbaj o klientów - to jest najważniejsze.
Allegro nie kiwnie palcem w tej sprawie a ich system liczenia jakości to jest jakiś żart.
SS też olej - nic realnie nie daje.

oznacz moderatorów

ToylandiaBB
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie myślałem, ale z ciekawości wolałem dopytać bardziej doświadczonych:) no nic trzeba czekać aż minie feralne 30 dni, o ile nie wpadnie coś nowego 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nic z tym nie zrobi, zalecana szklanka zimniej wody,🍺

oznacz moderatorów

ToylandiaBB
#8 Zapaleniec#

Szklanka zimnej wody 🍻 zawsze dobra !:)

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Podepnę się. W weekend wystawiłam sprzedającemu pozytywna opinie dając 4 gwiazdki za zgodność z opisem, bo jeden z kilku zakupionych przedmiotów nie był zgodny. Dziś dostałam prośbę o usunięcie komentarza: „Dzień dobry! Dziękujemy za wystawienie pozytywnej opinii do zakupu. Otrzymaliśmy jednak 4 gwiazdki za zgodność z opisem. Zawsze staramy się, by nasze opisy jak najdokładniej definiowały sprzedawany produkt. Oceny wystawione przez Klientów mają ogromny wpływ na naszą działalność (Allegro potrafi blokować środki nawet na 45 dni), a przy zatrudnianiu grupy ludzi wpływa to mocno na płynność działania. Będę zatem wdzięczny za usunięcie komentarza. Dziękuję i pozdrawiam

czy Allegro rzeczywiście blokuje środki za spadek jakości sprzedaży czy to taka gra nr emocjach ze strony sprzedawcy? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Health___Beauty O blokowaniu środków na 45 dni nie słyszałem jeszcze.
Tutaj problemem jest to, że allegro ocenę dobrą (4 gwiazdki) traktuje jako nieakceptowalną.

Zerknij poniżej i powiedz czy to jest normalne? Żeby średnią ocen na poziomie 4.750/5 traktować jako nieakceptowalną?

Zrzut ekranu 2023-07-31 172811.jpg
Allegro potrafi nakładać blokady (nie środków a sprzedaży) i obcinać zasięgi. Nie jednego małego sprzedającego dosłownie jedna ocena 4/5 potrafi skutecznie wykluczyć ze sprzedaży na miesiąc... (szczególnie, że obecnie oceny wystawia w porywach 20% kupujących)
Dlatego proszę się nie dziwić, że sprzedający proszą o zmianę / usunięcie dobrej oceny - tak tutaj nas traktuje allegro.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Tez jestem sprzedawca wiec wiem jak to działa 😉 w przypadku negatywnych komentarzy sama proszę o zmianę/usunięcie ale jak ktoś mi daje 4 gwiazdki to do głowy by mi nie przyszło żeby do kogoś pisać w tej sprawie. Pytanie na ile realne jest to co pisze sprzedawca? Czy to tylko zagrywka psychologiczna? Dodam tylko ze nie jest to mały sprzedawca a wielka firma wystawiająca tysiące ofert i mająca tysiące komentarzy. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Health___Beauty jak ma mało opinii to tak, mi jedna gwiazdka mniej z całego miesiąca zabrała 100 pkt. co do blokady kasy to ściema 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Wracam do tematu. Może Allegro przeprowadziłoby jakąś kampanie informującą kupujących do czego służy ocena „zgodność z opisem”? Dostałam w tym tygodniu 2 oceny (pozytywne) ale z obciętymi gwiazdkami za zgodność z opisem. Jedna kupująca stwierdziła, ze krem nie kryje tak jak się spodziewała, druga napisała, ze serum pod oczy nie daje żadnych efektów. Pisze takim osobom, ze do oceny produktu służy karta produktu ale to jak grochem o ścianę. Ja sprzedaje kosmetyki - jak za każdym razem ktoś będzie obniżał ocenę za zgodność z opisem, bo mu kosmetyk nie podpasowal to za chwile z oceny jakości sprzedaży bedzie wynikało, ze ja co innego mam w opisie, a co innego sprzedaje. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty weź i to zlej , z kosmetyką tak jest , wiele już negatywów przerobiłem , bo krem uczulił , bo słabo się wchłania , bo brak efektów , Kobity nie zdają sobie sprawy z tego ,że kosmetyk za 50 zyla cudów nie uczyni  ,taka branża i trzeba to brać z przymrużeniem oka .

,, nie pomoże puder ,,,róż .....,,

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mdrogeria Ja wszystko rozumiem tylko czy to moja wina, ze kupujący nie rozumie ze zgodność przedmiotu z opisem a ocena produktu to dwie różne rzeczy? Gdyby nie bylo tych kart produktu gdzie można oceniać produkty to bym zrozumiała. Ale w zakupach zawsze jest - ocen sprzedawcę, ocen produkt. Dlaczego ja mam tracić jakość sprzedaży za to ze komuś kosmetyk nie działa tak jak sobie wyobrażał? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty bo tak jest i trzeba z tym żyć  ,przeczytaj ten wątek i napisz co o tym myślisz .

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dlaczego-sprzedawca-nie-ma-mo%C5%BCliwo%C5...

 

oznacz moderatorów