anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany zakup

Hamstermeister
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry,

Skontaktowała się ze mną osoba w sprawie kupna aparatu fotograficznego i obniżenia ceny. Zgodziłem się oznajmiając, że dopiero w poniedziałek będę w stanie wysłać sprzęt. Zaakceptował warunki (w języku polskim) na wysłanie poprzez inPost, który wydaje mi się w takich wypadkach najbezpieczniejszą formą.
Wszystko ładnie, pięknie, jednak kolejna wiadomość już wyglądała tak:

"Sveiki,
man gal patogiau nusiųsti kurjerį atsiimti pas jus. Moku DPD kurjeriui.
Galite nurodyti vardą, pavardę, adresą, telefoną ir el. paštą bei pasakyti, kada galėsiu išsiųsti.
Ačiū"

Co w tłumaczeniu z litewskiego wychodzi na:

"cześć
może wygodniej będzie dla mnie wysłać kuriera po to, żeby go odebrać. Płacę kurierowi DPD.
Możesz podać imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. napisz i powiedz, kiedy mogę to wysłać.
Dziękuję Ci"

Wszystkie możliwe lampki alarmowe się pozapalały, adres do wysyłki inPost to niby mała miejscowość w Polsce, adres kupującego jest na Litwie a na moje zapytanie odnośnie tej ostatniej wiadomości..cisza.

Teraz mam pytanie do moderatorów, w transakcji allegro pokazuje, że płatność niby została zakończona, chociaż nie widzę nigdzie środków a ja dostałem już saldo -122zł za sprzedaż.

Najbardziej chodzi mi o ryzyko możliwości, jeśli taka jest cofnięcia zapłaty jeśli faktycznie zgodzę się na odbiór poprzez kuriera.

Pozdrawiam.


oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Hamstermeister To zwykłe Allegro, czy Allegro Lokalnie? Kupujący wybrał wysyłkę za pobraniem lub odbiór osobisty? Jeśli tak, Allegro nalicza prowizję już w tym momencie. Nie udostępniaj na Lokalnie pobrania i odbioru osobistego, tylko płatność z góry, wtedy prowizja bez zapłaty za towar nie będzie naliczona. 

Niczego nie wysyłaj, jeżeli pieniędzy nie masz na koncie w banku lub tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Nie podawaj żadnych danych oprócz numeru konta bankowego. Jeśli to próba oszustwa, kupujący będzie chciał od Ciebie pieniądze na transport, które rzekomo zostaną Ci zwrócone. 

Nie wchodź w takie układy, jeśli kupujący chce kupić, niczego od Ciebie nie potrzebuje, żadnych danych, oprócz numeru konta bankowego, gdy nie może zapłacić przez Allegro Finanse. 

oznacz moderatorów

Hamstermeister
#8 Zapaleniec#

Allegro Lokalnie.

Środki pojawiły na podanej przez Pana stronie i powinny już być w drodze na konto. Odpisałem, że zostaję przy dostawie, która była oryginalnie w ofercie (inPost) i w ten sposób dostarczę przedmiot, także wydaje mi się, że to najbezpieczniejsza forma transakcji.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Hamstermeister jeśli bedziesz miał środki na kocie to nie stoi nic na przeszkodzie aby klient odebrał towar swoim transportem , dla Ciebie nawet lepiej bo w takim wypadku Twoja odpowiedzialność za przesyłkę kończy się w momencie wydania jej kurierowi . NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ W JAKIEKOLWIEK OPŁATY Z TWOJEJ STRONY PRZED NADANIEM PRZESYŁKI !!!!

oznacz moderatorów

Hamstermeister
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ze "śledztwa" jakie zrobiłem, wychodzi na to, że osoba posiada sklep fotograficzny zagranicą i przyjeżdża do Polski na zakup używanego sprzętu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Hamstermeister tu nie potrzeba moderatorów , bądź czujny . Nie rób wysyłki , nie wydawaj przedmiotu zanim środki pokażą się tu -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ 

Może to btć klasyczne z długą brodą oszustwo .

oznacz moderatorów

greatmagicmaster
#7 Wielbiciel#

Niemal identyczne wiadomości dostawałem, kiedy sprzedawałem PS4 pro. Wszystkie były próbami wyłudzeń poprzez oszustów.

oznacz moderatorów