anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podjazd kuriera Poczta Polska

MAMY ROZWIĄZANIE!
AKBGroup
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Z góry przepraszam. Wiem, że wiele moich pytań może wydawać się głupie. Prawdopodobnie tak właśnie jest 😅

Korzystałem z narzędzia 'Wysyłam za pośrednictwem Allegro'. Z innymi firmami kurierskimi nie miałem problemu z zamówieniem dostawy, ale z polską pocztą napotkałem na trudności. Otrzymuję błąd 'Nie można zamówić podjazd'.

1) Czy na stronie E-NADAWCA poczty polskiej można zamówić dostawę (podjazd) kurierską, aby kurier odebrał przesyłkę?

Jeśli tak, to mam następujące pytania:
2) Jak to się robi z punktu widzenia technicznego. Gdzie należy kliknąć i gdzie szukać (jeśli można, proszę o obrazki 😃 )?
3) Wydrukowałem etykietę za pośrednictwem Allegro i nakleiłem ją na przesyłkę. Czy w takim przypadku mogę zaimportować już gotowe zamówienie do E-NADAWCA i zamówić do niego dostawę kurierską (podjazd)? E-NADAWCA i Allegro są powiązane.
4) Ile będzie kosztować taka usługa? I jak odbywa się rozliczenie za tę usługę? Czy przez Allegro czy z przewoźnikiem?

Z góry dziękuję wszystkim. Z poważaniem 😊

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
kostas11
#21 Demiurg#

@AKBGroup w skrócie jak masz umowę - to napisz do opiekuna będą płatne podjazdy, jak nadajesz na umowie allegro WzA zapomnij o podjazdach 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Na e-nadawcy, jest opcja zamówienia kuriera przy generowaniu etykiety.Musisz wybrać "Miejsce nadania" "Kurier" i wtedy na dole będzie link do zamówienia podjazdu.

Ad3. E-nadawca i WzA są powiązane, ale nie z twoim kontem. WzA korzysta z API e-nadawcy do generowania etykiet. Nie ma więc opcji dodania przesyłek z WzA na swoje konto.

Ad4. Odbiór przesyłki przez kuriera to koszt 7 zł/przesyłka o ile nie masz umowy z PP.

pecela_0-1710438165575.png

Wersja bez umowy z PP.

oznacz moderatorów