anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podpiąłem moją kartę do allegro w sumie po co?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ainss
#8 Zapaleniec#

Dlaczego była opcja podepnij kartę i tam podałem numer karty czy to jest też potrzebne do sprzedaży czy nie ?Będzie mi jakos przez to łatwiej czy usunąć ją ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Do sprzedaży nie, z karta jest bardziej niebezpieczne przy włamaniu na konto, ale jak już chcesz ją mieć to włącz dwustopniowe logowanie. Do zakupów zapewne tak, uważaj bo niektóre same się odnawiają, np: za Smarta.😁

oznacz moderatorów
Ainss
#8 Zapaleniec#

Super dziękuję zaraz usuwam lepiej uważać 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ainss Moim zdaniem lepiej usunąć. Jeśli ktoś włamie Ci się na konto Allegro, będzie mógł płacić za swoje zakupy Twoimi pieniędzmi. Allegro po podpięciu karty może też Ci z niej ściągać kolejne opłaty okresowe za Smart nawet wtedy, gdy się tego nie spodziewasz i tym nie wiesz. Poza tym podpięta karta w niektórych przypadkach przyspiesza zakup, masz mniej klikania, ale też mniej czasu na zastanowienie się. Generalnie, moim zdaniem, lepiej karty nie podpinać. 

oznacz moderatorów
Ainss
#8 Zapaleniec#

A nawet nie wiedziałem że to może być nie korzystne dzięki 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@Ainss @  Podpięcie karty da ci wygodę podczas finalizowaniu zakupów, jeśli płacisz za nie z góry

Jeśli masz podpięta kartę to koniecznie włącz jak wspomniał już @LEW433 dwustopniowe logowanie.

Podpięcie karty w niczym ci nie pomoże od strony sprzedającego, gdyż z Allegro rozliczasz się samodzielnie z własnej inicjatywy, portal sam z siebie nie obciąża twojej karty z tytułu należności, no chyba że przez komornika,, jeśli nie zapłacisz faktur😀

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ainss Ja tylko dodam, że dwustopniowe logowanie, które poleca @LEW433 też często niewiele pomaga i do włamań dochodzi. Włamywacze mają na to sposoby. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@Ainss O ile dwustopniowe logowanie zabezpiecza konto przed dostaniem się przypadkowego użytkownika, o tyle nie w pełni zabezpiecza przed włamaniem - to chyba raczej jasne dla każdego użytkownika Internetu i mam nadzieje że nie podpiąłeś karty do rachunku, na którym masz wszystkie pieniądze!

W ramach zabezpieczeń wszelkie subskrypcje i podpięte karty raczej kieruje się na rachunki wcześniej zasilane kwotą tuż przed samymi zakupami, bądź okresowo kwotą z góry planowaną, by przy ewentualnym włamaniu straty były jak najmniejsze. 

oznacz moderatorów
Ainss
#8 Zapaleniec#

Dzięki usunę bezpieczniej

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ja tylko dodam że tak jak mówi xyz to żadne zabezpieczenie nie pomoże w 100%.

oznacz moderatorów