anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podwójna prowizja od sprzedaży przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
KONZIO
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie i prośbę o wytłumaczenie, ponieważ od wielu lat po raz drugi wystawiłem przedmiot do sprzedania (wcześniej dość sporo sprzedawałem). 

Na jakiej zasadzie, obecnie są pobierane opłaty transakcyjne, bo ja czegoś tu nie potrafię pojąć???!

Będzie długo i nudno, ale pomimo przeszukania strony allegro, nie udało mi się namierzyć kontaktu, żeby napisać do żywego człowieka z Ich firmy.

Niedawno wystawiłem (w pewnych odstępach czasowych) 2 przedmioty, które osiągnęły w wyniku licytacji kwotę około 754zł.

Za około 600zł poszła używana kamerka, oraz kilka komiksów i książek dziecka (ich cena osiągnęła w licytacji około 154zł). 

Obydwie aukcje wyróżniłem, a kamerkę umieściłem nawet na początku działu, więc świadomy jestem opłat wynikających z tych działań.

Jednak koszt prowizji i opłat od tych dwóch aukcji, prawie powaliły mnie na ziemię. 

Od sprzedaży za kwotę 754zł zapłaciłem 185zł opłat dla allegro.

Przechodząc pomału do meritum...

Przyjmując wyróżnienia i moje szaleństwo w promowaniu, nawet nie kwota ta jest porażająca, a zasady naliczenia opłat.

Otóż dopiero po obejrzeniu szczegółowej tabeli w rozliczeniu konta dostrzegłem, że w obydwu przypadkach naliczono mi po dwa razy opłatę transakcyjną.

Przy kamerce (sprzedaż za około 600zł):

- Prowizja od sprzedaży -31,95 zł,

- Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej -23,97 zł,

razem = 55,92zł + opłaty dodatkowe (za wyróżnienia itp.).

Za książki (około 154zł kwota sprzedaży):

- Prowizja od sprzedaży - 26,40 zł,

- Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej - 19,80 zł

 

razem = 46,20zł + jw inne opłaty.
 
Proszę powiedzcie mi, czy ja przewrażliwiam?, czy gdzieś tu się sens i logika zagubiła?!
Ja wiem, zawsze mogę zrezygnować z allegro, ale jakoś alternatyw nie widzę...
 
Pozdrawiam i przepraszam jeśli ktoś się zanudził czytając.
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

@KONZIO tak to niestety działa przy wyróżnieniach prowizja jest pobierana podwójnie - podstawowa i w drugiej pozycji od sprzedaży w ofercie wyróżnionej

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@KONZIO  własnie z tego powodu nie korzystamy już z dawno zwyróżnień. Nawet jeśli otrzymujemy darmowe pakiety to ich nie wlączamy. Raz że podwójna prowizja , dwa że jeśli pakiet sie skonczy i zapomnimy to oplata za wyróżnienie + podwójna prowizja. Kiedyś raz  taka "promocja" kosztowała nas około 5 tys zł. Od tamtej pory nie wlączamy wyróżnień w ogóle.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak się tak rozbija opłaty to nigdy nie wiadomo co jest na końcu, nieładnie ale praktyczne żeby zarobić.☹️

oznacz moderatorów
KONZIO
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo, ale zwróćcie także uwagę na kwoty, które podałem jako podsumowanie do obydwu aukcji.

Przy kamerce (sprzedaż za około 600zł):

razem = 55,92zł + opłaty dodatkowe (za wyróżnienia itp.).

Za książki (około 154zł kwota sprzedaży):

razem = 46,20zł + jw inne opłaty.

Jakimi procentami to jest obliczane? Ja wiem, że opłaty są uzależnione od działu, ale litości... Na szybko licząc... Gdyby te książki poszły za 600zł, to bym ze 250zł prowizji miał za nie do zapłacenia?!

Pozdrawiam i dziękuję za włączanie się do dyskusji

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

No takie są kwoty i nic z tym nie zrobisz. Allegro jedyne zmiany jakie wprowadza to podwyżki, więc nie licz, że będzie lepiej

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@KONZIO  napisał(a):

Jakimi procentami to jest obliczane? Ja wiem, że opłaty są uzależnione od działu, ale litości...


Co do opłat za wyróżnienia:

Załącznik nr 4 do regulaminu Allegro:

"8.Dla Ofert z opcjami dodatkowymi:

"Wyróżnienie", „Wyróżnienie rozliczane elastycznie” i "Pakiet Promo" naliczana jest dodatkowa prowizja w wysokości 0,75 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii."

Czyli przekładając to na % - opłata za ofertę wyróżnioną to dodatkowo 75% podstawowej prowizji.

Polecam przed kolejnym wystawieniem jakiegoś produktu przekalkulować sobie wszystko za pomocą tego narzędzia - https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat

oznacz moderatorów