anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK w trosce o pozytywne wrażenie zakupowe

OMT2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Jako kupujący cieszę się ze jest coś takiego jak POK ale strach się bać jako sprzedawca. 

Sprzedaliśmy nowy wózek Kinderkraft, w zestawie jest pianka zamiast materacyka którą dajemy na dno gondoli- firma Kinderkraft oficjalnie wszędzie łącznie z filmem instruktażowym na You tube tą piankę uznaje za materacyk. No i kupujący założył mi dyskusję gdyż on chce dodatkowy nowy materacyk lub obniżenia wartości wózka. Napisałam grzecznie że w tym zestawie nie jest przewidziany inny dodatkowy materacyk a ponieważ towar jest pełnowartościowy to również nie obniżę jego wartości, jeśli produkt nie spełnił jej oczekiwań to może go również odesłać bez podawania przyczyny. Od strony kupującego cisza - dziś po miesiącu od zakupu kupujący złożył wniosek do POK, Allegro napisało że mam sprawę wyjaśnić co też zrobiłam i właściwie to skończyło się to tak że ja nie mam żadnego obciążenia ale kupujący dostał rekompensatę ? Zastanawiam się ZA CO ? Napisałam na spokojnie do Allegro że przecież to nie jest ok, ktoś dostał towar nowy, pełnowartościowy i jeszcze dopłatę ? No Za co?  Coś czuję że zaczną się z tego robić problemy)

Za chwilę cwaniaki będą masowo ten POK wykorzystywać a Allegro odpisało mi tak:

dziękuję za wiadomość.

Wniosek Kupującego w ramach Programu Ochrony Kupujących został zaakceptowany bez konsekwencji dla Pani. Tym samym nie będziemy oczekiwać jego spłaty. Miała Pani prawo odrzucić reklamację Kupującego, nie będziemy podważać Pani decyzji w tej kwestii.

W wyjątkowych sytuacjach, jako gospodarz transakcji, pozwalamy sobie na podjęcie takich kroków w trosce o pozytywne wrażenie zakupowe.

Pozdrawiamy,

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@OMT2 są to wyjątkowe sytuacje, a każdą rozpatrujemy indywidualnie. Nie jest to reguła. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@OMT2 wypisz wymaluj niedawno miałem dokladnie to samo . Więcej , klient /zgłaszał / niesluszne / zastrzeżenia do 1 z 5 zakupinych produktów , w dyskusji po wyjaśnieniach cisza . !4 dni i zwrot z POK i o dziwo allegro w trosce o komfort zakupów zwraca klientowi za cały zakup .

Cóż prowizje coraz wyższe , wiadomo ... rozdawnictwo w imię ..... ehhhhh.

oznacz moderatorów

OMT2
#8 Zapaleniec#

To się za chwilę zrobi sposób na zarobek bo cwaniaków nie brakuje. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@OMT2 Oj można poczytać o rożnych decyzjach w związku z POK, moim zdaniem jak nie pasuje a jest pełnowartościowy i zgodny z opisem towar powinien zrobić zwrot, nie powinno się "psuć " kupujących, ale to decyzja Allegro.😎

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@OMT2  Ja też nie pochwalam rozdawnictwa Allegro, ale umieszczenie informacji że  w wózku jest pianka  "zamiast materacyka"  wręcz prowokuje do  żądań i do otwarcia dyskusji. Po co te  zamiast ??

oznacz moderatorów

OMT2
#8 Zapaleniec#

To nie tak,w opisie aukcji było wpisane że jest materacyk,ale żeby go tutaj zobrazować wpisałam jak on wygląda - jak pianka. W każdym bądź razie innego materaca Kinderkraft w tym wózku nie przewiduje i musiała bym go kupować za swoje pieniądze, dlatego napisałam też do Allegro że To nie w porządku że klient dostaje nowy pełnowartościowy produkty i teraz jeszcze w promocji z POK rabacik na nowy materac.

oznacz moderatorów