anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Jestem osobą prywatną, kupujący nie odebrał towaru z paczkomatu. W dyskusji zaproponowałem ponowną wysyłkę, gdyż nie muszę przyjmować zwrotów. Kupujący skorzystał z POK'a, przez co Allegro nałożyło na mnie kwotę do zapłaty. Ostatecznie zostałem bez towaru (gdyż nie wiem gdzie się znajduje, jest magazynowany gdzieś w inpoście) oraz z nałożoną karą. Nie mam zamiaru teraz wydawać pieniędzy i jeżdzić gdzieś po odbiór towaru, jest to moja strata. Nie mam również zamiaru płacić nałożonej kary, przez to, że kupujący nie wywiązał się ze swojego obowiązku. Wstyd Allegro, wstyd.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

"Także generalnie nigdzie nie musisz jeździć - towar jest zgodnie z prawem własnością kupującego"

Dokładnie. Próbuję to wyjaśnić z Allegro, ale niestety nie da się. Zaproponowałem ponowne nadanie paczki (jakby do mnie wróciła), jednak na nic sie nie zgadzał, więc w ostateczności napisałem o możliwości skorzystania z POK, jako że dyskusja prowadziła do niczego. Z tym że nie wiedziałem, iż allegro nałoży na mnie karę. Tak to miałbym go gdzieś i dalej pisał o tym, iż nie mam obowiązku przyjmować zwrotów, no chciałem być miły - bo kiedyś sam skorzystałem z POKa przy spornej sytuacji, i na sprzedawcę nic nie nałożono, tzw. bez konsekwencji dla sprzedawcy.

Co do dyskusji - mój błąd. Uznałem że skoro przedmiot nadałem, to wszystko będzie w porządku, dopiero później zobaczyłem ją otwartą. A z Kupującym rozmawiałem przez allegrolokalnie, a tam nie widać założonej dyskusji.

Dzięki za ogólną pomoc. Pozostaje zgłoszenie próby wyłudzenia, ale to po otrzymaniu pisma od allegro.

oznacz moderatorów

komis-bell
#17 Koryfeusz#

@Bochen1337 Już tak z czystej ciekawości - kontaktowałeś się z Inpostem żeby ustalić co dzieje się przesyłką?

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Nie, gdyż uważam że jest ona własnością kupującego.

oznacz moderatorów

ares_
#13 Ambasador#

Moim zdaniem jesteś na straconej pozycji. Nie wygrasz sprawy w sądzie, nie przestrzegałeś regulaminu Allegro i do tego sam zachęciłeś kupującego do skorzystania z POK. Sprawa w sądzie będzie trwała bardzo długo a w tym czasie Allegro może zablokować wszystkie konta powiązane z Twoim (jeżeli ktoś jeszcze np. rodzina logowała się z tego samego adresu IP), płatność trafi do firmy windykacyjnej a Ty w razie przegranej poniesiesz jeszcze dodatkowe koszty. 

Ale oczywiście to Twój wybór.

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

 W regulaminie nie ma informacji o nałożeniu kary pieniężnej za brak odpowiedzi w dyskusji. Została mi naliczona kwota na przedmiot, zadałem pytanie moderatorce gdzie regulamin o tym mówi - brak odpowiedzi. Ba! Wkleiłem punkt, który mówi o tym, iż kupujący nie powinien otrzymać nic z POKa, ponieważ wywiązałem się z obowiązku sprzedaży, a także umieściłem w dyskusji link do trackingu paczki. Tak więc allegro zadziałało niezgodnie z własnym regulaminem. Może ty będziesz w stanie pokazać który punkt złamałem, który będzie mówił o słuszności nałożenia na mnie kary pieniężnej?

"sam zachęciłeś kupującego do skorzystania z POK"

I co z tego? Skoro mają coś takiego to zachęciłem. Nie zachęciłem nikogo do nakładania na mnie kary.

 

"płatność trafi do firmy windykacyjnej a Ty w razie przegranej poniesiesz jeszcze dodatkowe koszty."

Kwota poniżej 100 zł, więc oprócz ponagleń nic nie zrobią. Ja za to zgłoszę próbę wyłudzenia na policję. Z chęcią nawet pójdę do sądu, bo wiem że wygram.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Bochen1337 Allegro zwróciło kupującemu za przedmiot, zgodnie nawet z twoją sugestią więc teraz jak nie uregulujesz to z pewnością  i tak z ciebie ściągną, naprawdę sądziłeś że można "zlać" dyskusję!😁

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Tak jak wspomniałem, teraz daję sugestię żeby wypłacić mi 1000 zł, allegro posłucha? Co to w ogóle jest za argument, przytaczanie mojej wypowiedzi? xD Allegro powinno kierować się regulaminem, który złamało, a nie tym co poleciłem kupującemu. Może to była moja podpucha, żeby sprawdzić jak zadziałają? A złamali regulamin. 

I tak ze mnie nie ściągną 😉 

A o dyskusji pisałem wcześniej.

oznacz moderatorów

3Tel_pl
#8 Zapaleniec#

zrezygnuj z tego portalu niech on upadnie ja już nie kupuje nie sprzedaje na allegro wolę poszukać w google jakiegoś sklepu internetowego lub poszukać w sklepie stacjonarnym, już dużo moich znajomych omija allegro szerokim łukiem w tym ja 

 

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Już zleciłem usunięcie konta. 

oznacz moderatorów