anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomoc w zwrocie towaru

N_Swiat_Zwierzat
#7 Wielbiciel#

Witam czy tylko ja  mam problem z nawiązaniem kontaktu z allegro? po wybraniu pomocy przez czat niedostępny jak i również nie mogę zamówić rozmowy telefonicznej? 

Klient zwrócił mi towar dokładnie grzebień na baterie i chciałam zapytać gdyż w zwrotach mam napisane że zwrot przyjmuje tylko w nienaruszonym stanie i oryginalnie zapakowane a ten grzebień został rozpakowany i nie ma możliwości o wystawieniu go ponownie gdyż jest opakowanie zepsute a w zwrocie nie podał przyczyny. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

pulkownik66
#19 Nestor#

@N_Swiat_Zwierzat Dobra rada.  Przyjmij zwrot i nie kop się z koniem. Nic nie wskórasz.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

masz prawo zrotu czesci wartosci pierwotnej zgodnie z stanem zuzycia, tzn jezeli towar nosi slady albo nie nadaje sie do dalszej odsprzedazy mozesz oddac chocby 1gr jako wartosc plastiku i zuzytej baterii ale zwrot musisz przyjac @N_Swiat_Zwierzat 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@N_Swiat_Zwierzat Jeśli sprzedajesz firmowo, taki warunek jest niedopuszczalny i stanowi klauzulę niedozwoloną z rejestru UOKIK. Wszystkie ofert masz w związku z tym niezgodne z prawem i regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

nie wporowadzaj w błąd @markam43 

 

@pinsplash  ma rację 

 

@pulkownik66  masz po części rację ale pamiętaj że to są pieniądze i nie każdy może sobie pozwolić na takie zwroty

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

"Zwracany towar nie może nosić oznak użytkowania. Każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia powyższego warunku produkt nie zostanie przyjęty"

Numer postanowienia: 7406

Sygnatura akt: XVII AmC 1858/16
Data wyroku: 2017-05-26
Data wpisu: 2019-02-01

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@TOPe-commerce  Bardzo dobrze to rozumiem i jeżeli to jest sporadyczny przypadek, lepiej odpuścić /olać/ dać sobie na luz. No chyba, że ktoś lubi przegrane wojenki- proszę bardzo. Trzeba pamiętać gdzie jesteśmy. Tam gdzie sprzedający nie ma racji. Smutne ale prawdziwe.

oznacz moderatorów

N_Swiat_Zwierzat
#7 Wielbiciel#

Skontaktowałam się z allegro pani konsultant potwirdziła że nie muszę zwrotu przyjmować. I jeśli kupujący wystawi komentarz negatywny oni pomogą mi sprawę rozwiązać. Ale ja znając życie i ludzi nie będę się sprzeczać gdyż nie jest to warte.....

Według Allegro nie naruszam zasad i wszystko jest ok.....

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@N_Swiat_Zwierzat Naruszasz zasady w każdej aukcji, otrzymasz niebawem komunikat od Allegro w tej sprawie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@N_Swiat_Zwierzat ale jak Ci powyżej napisano, niektóre twoje klauzule sa niedozwolone. Np : Jeżeli produkt który jest zwracany jest w nienaruszonym stanie, zostają zwrócone koszta tylko za towar.

Oprócz tego, jesli to towary higieniczne : napisz to i napisz o braku możliwości zwrotu po odpakowaniu. Tak aby kupujacy to widział.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@N_Swiat_Zwierzat Masz zgłoszenie swoich aukcji, z pewnością nie są zgodne z regulaminem, wyjątkiem są wybrane artykuły, nie ja zgłoszę twoje aukcje. @pulkownik66 dobrze ci radzi, przyjmij i zwróć kasę, możesz mieć większe problemy np. POK.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@N_Swiat_Zwierzat coś tu kręcisz

bo widzisz twój regulamin to same klauzule abuzywne @markam43 vel @xyz96 

podał ci klauzulę abuzywną a jest ich więcej o podobnym charakterze w rejestrze klauzul

Warunkiem zwrotu towaru akcesorii,karmy dla zwierząt jest nienaruszone opakowanie.Zwrot nie będzie możliwy gdy orginalne opakowanie produktów, karmy zostaną rozpakowane.

taki zapis jest niedozwolony

Legowiska bądź zabawki nie są objęte reklamacją gdyż Pies/Kot ma możliwość rozatargania legowiska/acesorii.

Legowisko/akcesoria może zostać zareklamowane gdyby kupujący otrzyma przesyłkę zniszczoną.

W ustawie konsumenckiej jest 21 obowiązkowych punktów informacyjnych do wpisania

nie wpisałeś ich wszystkich

popraw także literówki

piszę to jako Sprzedawca bo kontrola np: z inspekcji handlowej narobi Ci sporo kłopotów

przy tak napisanym regulaminie oferty konsument może Ci zwrócić każdy produkt bo nie informujesz konsumentów o ich prawach np: do zwrotu, miejscu składania reklamacji, sądach polubownych i itp

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@N_Swiat_Zwierzat 1. Po pierwsze takie zastrzeżenie jest niedopuszczalne - CHYBA że jest to produkt higieniczny - a to mi pod to podpada. Sprawdź listę produktów. Wątpię aby ktokolwiek (wliczajac zwierzatka) chciał używać grzebienia po kimś - prawda @markam43  ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Ponownie proszę, aby TWA nie zadawało mi pytań.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash można iść dalej w rozważaniach - jak ktoś wypróbuje na swoim kocie legowisko

i odeśle bo kotusiowi nie pasuje, to także podpada pod produkt higieniczny - bez zwrotów

bo jak produkt kupi osoba uczulona na koty to może skarżyć sprzedawcę, że przysłał jej bombę biologiczną bo sierść sierściucha spowodowała dolegliwości jak katar i itp 🙂

a jak ktoś klatkę na chomika wypróbuje na kotusiu i odeśle, a nowemu nabywcy klatki chomik zjedzie na zawał bo wyczuje sierściucha to co?

a przy covidzie jak ktoś odeśle klawiature myszkę lub cokolwiek innego jak wielki badziew chiński i był zarażony wirusem i napluł to co?

@pinsplash była tu już dyskusja o zwrotach maszynek do golenia

 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@N_Swiat_Zwierzat Tam masz więcej naruszeń;

Akcesoria zwierzęce podlegają zwrotowi w czasie 14 dni w nienaruszonym stanie, nieuszkodzone oraz zapakowane w oryginalne opakowanie.

Akcesoria nie podlegają zwrotowi jeżeli kupujący już otworzył orginalnie zapakowany produkt.

Jeżeli produkt który jest zwracany jest w nienaruszonym stanie, zostają zwrócone koszta tylko za towar.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@N_Swiat_Zwierzat jaki komunikat pojawia się kiedy próbujesz zamówić rozmowę lub napisać coś na czacie?
Zapis o zwrocie w zamkniętym opakowaniu jest właściwy tylko w przypadku artykułów higienicznych, wówczas jeżeli Kupujący otworzy zapieczętowane opakowanie nie może już zwrócić produktu.
Ustawa nie wymaga zwrotu produktu w oryginalnym opakowaniu ani w nienaruszonym stanie, powinieneś zmienić zapis w Twoich ofertach w zakładce “zwrot”.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów