anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka w ogłoszeniu, co mogę teraz zrobić?

firmakamil1
#7 Wielbiciel#

Przez pomyłkę zostało wystawione źle ogłoszenie zamiast 1szt 800g puszki za 12.99zł, było wystawione 6x800g za 12.99. Kupujacy kupił 8razy zmyślą otrzymania 42 puszek, zamiast 8. Paczka wysłana, odebrana i niema zwrotu. Pieniądze zwróciłem bo niebyło opcji dogadania się. Co mogę zrobić w tej sprawie??  Kupujący mówi, że napisał do rzecznika praw konsumenta.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@firmakamil1 następny cwaniak który wykorzystuje błąd o którym musiał wiedzieć biorąc taką ilość, bez obawy straszy i nic nie wskóra 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11No, ale on może próbować się odwoływać próbując udowodnić iż to był błąd podczas wystawiania oferty a ramach ewentualnej ugody wychodząc na przeciw klientowi obniżyć właściwą cenę zakupu np o 20%

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Typowy błąd, jednak wystawiając towar i jego cenę nic nie zrobisz zgodnie z ustawą jesteś zobowiązany go sprzedać w cenie jaką wystawiłeś. W wielu firmach ten co się pomylił to pokrywa koszty

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@ZibiK30 Jakaś podstawa prawna tego śmiałego twierdzenia..?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

do tego to chyba 543 KC a do odwołania się z argumentacją błędu 84 KC

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie chce mi się znów pisać tego samego. Tu czytaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/zakupiony-towar-i-z%C5%82a-cena/m-p/12644...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Kupujący wie, że to pomyłka i to wykorzystał, nieładnie.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@firmakamil1 Nic nie możesz zrobić, Twój błąd. Kupujący może dochodzić swoich racji przed rzecznikiem i w sądzie. Gdy inny kupujący w innej sytuacji się pomyli i wylicytuje towar za zbyt wysoką cenę, też jest tu na forum straszony, że została zawarta umowy i sprzedawca może domagać się zapłaty nawet sądownie.

oznacz moderatorów