Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam dzisiaj zakupiłam zabawkę edukacyjną dla dziecka za 17 zł z groszami, jednak po godzinie dostałam telefon że niestety cena zabawki to 117 zł ale nastąpił błąd w ofercie, czy sprzedający ma prawo o takie zachowanie dodam że przelew poszedł . Pani stwierdziła że odda mi pieniądze ...
@m_cep_ka Owszem, ma prawo - art. 84 kc.
"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄
@m_cep_ka tak bo to jest ewidentny błąd w ofercie, powołała się na niego i może anulować zamówienie 😞
@m_cep_ka Została zawarta umowa, możesz domagać się wydania rzeczy nawet sądownie.
Sprzedawca może powołać się na rażący błąd w cenie, ale tylko sąd może orzec, czy to powołanie jest uzasadnione.
Jeśli chcesz się domagać wysyłki, zacznij od sporu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pomoże Ci tam pracownik Allegro.
@m_cep_ka No cóż, widzę że zaznaczyłaś rozwiązanie, które najbardziej Ci pasuje. Niestety, nawet dziesięciu pracowników Allegro nie zmusi sprzedającego do sprzedaży w błędnie podanej cenie. Tutaj ewidentnie zachodzą przesłanki, opisane w 84kc - "§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny)."
Dodam także, że w przypadku uporczywych prób wykorzystania tegoż błędu, sama możesz mieć problemy natury prawnej, co z kolei opisuje artykuł 286kk, a który mówi: "§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."
@m_cep_ka Sprzedający ma takie prawo, a Ty teoretycznie możesz się domagać wydania tej rzeczy. Ale prawo prawem, a sumienie sumieniem. Pytanie, czy sumienie Ci na to pozwoli? 😉 Ot, zwykły ludzki błąd...